українська російська англійська
МОЗ розпочав безкоштовний сертифікатний курс з підвищення кваліфікації психологів
10.09.2014 | 16:36
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

10 вересня заступник Міністра охорони здоров’я Наталя Лісневська відкрила тренінг «Перша психологічна допомога тимчасово переміщеним особам та постраждалим в надзвичайних ситуаціях» на базі Київського міського медичного коледжу.

Цей тренінг є першим у серії семінарів з психологічної реабілітації, організованих МОЗ України за сприяння Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України. Планується, що буде розроблений безкоштовний сертифікатний курс з підвищення кваліфікації психологів.

В семінарі взяли участь 313 особи. Із них - 44 психологи-практики, 166 студентів-психологів, соціальних працівників, волонтерів, соціальних педагогів з Волинської, Хмельницької, Тернопільської, Чернівецької, Кіровоградської, Черкаської, Львівської, Полтавської та Київської області та м. Києва.

Заступник Міністра охорони здоров’я Наталя Лісневська звернулась із вітальними словами до аудиторії та висловила переконаність у важливості додаткових знань з надання психологічної допомоги. «Хоча ми сподіваємось, що завдяки перемовинам Президента, скоро буде припинений вогонь, суспільство пережило війну. Люди отримали колосальну психологічну травму. Я особисто об’їздила табори переселенців і бачила, що найбільша проблема – це психологічний стан тимчасово переміщених осіб», - сказала заступник Міністра.

Наталя Лісневська наголосила на тому, що діти, які бачили війну, потребують негайних дій з психологічної допомоги. Діти потребують особливої уваги, адже в їхньому віці вкрай важливими є соціальні зв’язки, які зараз розірвані, та відчуття безпеки, яке вони втратили. «Ми повинні констатувати факт, що в Україні всі психологічні служби готували спеціалістів, які не готові до війни в країні. Шкільні психологи не знають, що робити з настільки травмованими дітьми», - сказала заступник Міністра.

«Ми не говоримо про погану підготовку наших фахівців. Ми говоримо про потреби часу. Ніхто не чекав війни у ХХІ столітті», - підкреслила Наталя Лісневська.

Президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман висловив вдячність МОЗ за ініціативу та розуміння, що психологічні проблеми переселенців є серйозними та потребують втручання. «Це не медична проблема, а соціально-психологічна, - зазначив Семен Глузман. - Зараз у нас дуже архаїчна радянська програма, і наші фахівці не готові до таких викликів. Я дякую Міністерству в особі заступника Наталі Лісневської за погляд на ситуацію».

Протягом тренінгу перед слухачами курсу виступила Ірина Пінчук – директор Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України (УНДІССПН), Дар'я Сапонаспірант УНДІССПН, Ігор Марценковськийзавідувач відділу УНДІССПН, головний позаштатний спеціаліст зі спеціальності «Дитяча психіатрія» МОЗ України та Олена Хаустова завідувач відділу психічних розладів похилого віку УНДІССПН.

Доповідачі презентували лекції з практичними вправами щодо алгоритмів надання першої психологічної допомоги, керування стресом, сутності та задач кризової психологічної допомоги, а також роботи з психологічними травмами, психічними розладами та адаптацією у дітей-біженців із зони АТО.

 

версія для друку