українська російська англійська
ЄС приділяє велику увагу аграрному сектору України, - Ігор Швайка
10.09.2014 | 18:04
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка зазначив сьогодні під час виступу на Конференції з нагоди закриття Проекту Twinning “Надання допомоги Україні в наближенні законодавства у сфері фітосанітарії та адміністративних засад у відповідності до європейських стандартів”, що ЄС приділяє велику увагу аграрному сектору України.

Зокрема, Ігор Швайка відзначив, що сьогодні ЄС є стратегічним партнером для України і такі партнерські проекти є ще одним кроком до зближення.

«Така співпраця є дуже важливою. Ми здобуваємо досвід та проходимо навчання в питаннях, які є життєво необхідними, адже це - перш за все, якість продуктів, які ми споживаємо, - зазначив Міністр та наголосив: - Ми повинні кожному громадянину на європейському рівні гарантувати безпечність вітчизняної продукції».

Також Міністр зазначив, що підтвердженням великого інтересу європейців до аграрного сектору нашої держави є реалізація ряду проектів технічної допомоги саме в цьому секторі економіки.

Зокрема, вчора відбулося офіційне відкриття іншого Проекту ЄС Twining щодо розвитку земельних відносин в Україні, на якому представники ЄС в Україні наголосили, що ЄС не диктує, як і що слід зробити Україні у земельній сфері, а забезпечує дружню країну інформацією та обмінюється досвідом з найкращих практик. Пріоритетними напрямами Проекту визначено обіг земель сільгосппризначення, включаючи оцінку земель, їхню консолідацію і землеустрій, управління землями, у тому числі державної власності, земельний кадастр і подальший розвиток земельних інформаційних систем.

Так, українські фахівці та експерти ЄС одностайні у думці, що ці сегменти діяльності є актуальними як нині, так і у майбутньому, коли Україна досягне відповідного етапу розвитку земельних відносин. Наріжним каменем ефективного управління є прозорість, відкритість та справедливість. Ці принципи стануть невід’ємною складовою усіх заходів Проекту.

 

 

 

версія для друку