українська російська англійська
Будівельники перейшли п'ятсотметрову відмітку Бескидського тунелю
11.09.2014 | 13:55
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

Роботи з будівництва Бескидського тунелю ведуться цілодобово. Станом на 13:00 11 вересня виконані роботи з проходки тунелю на довжині 501 м. Наразі, через якість породи, швидкість проходки досягає 3,5 м/добу. Про це повідомили в головному управлінні колійного господарства Укрзалізниці.

Для України Бескидський тунель має стратегічне значення, оскільки цим маршрутом перевозяться вантажі до західного кордону країни, а також понад 60% транзитних вантажів у напрямку Західної і Центральної Європи.

Загальна довжина нового тунелю становить 1764 м. Роботи із будівництва нового Бескидського тунелю, що почалися 29 жовтня 2013 року, планується закінчити у І кварталі 2017 року.

Довідково:

Діючий одноколійний тунель був збудований за часів Австро-Угорської імперії 1886 року і на сьогодні є бар’єрним місцем V Критського Міжнародного транспортного коридору, який проходить по території Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України та Росії (Трієст-Любляна-Будапешт-Братислава-Ужгород-Львів). Через деформацію обробки, руйнування дренажної системи та невідповідність габариту діючим нормативним вимогам тунель вичерпав свій експлуатаційний ресурс.

Новий тунель будується на відстані 30 метрів від існуючого.

 

версія для друку