українська російська англійська
Банківський сектор, енергетика та відновлення східних територій - пріоритетні напрямки для співпраці із ЄБРР
12.09.2014 | 09:44
Прес-служба Міністерства фінансів

11 вересня відбулася зустріч Міністра фінансів України Олександра Шлапака з Першим віце-президентом Європейського банку реконструкції та розвитку Філіпом Беннеттом.

Як зазначив Філіпп Беннет, однією з важливих причин для зустрічі у Києві є те, що наступного тижня відбудеться засідання Ради директорів ЄБРР, і  важливо мати повну інформацію про досягнення та пріоритетні напрямки України. Перший віце-президент ЄБРР висловив сподівання, що результатом буде рішення про подальшу підтримку України від банківських інституцій.

Олександр Шлапак зупинився на тих пріоритетних для України напрямках, по яких Україна потребуватиме допомоги найближчим часом.

«Одне з найважливіших питань на найближчий час – це міцніть нашого банківського сектору, – пояснив Міністр. – Проблеми значної частини українських банків є як об’єктивні – це відтік вкладників, зокрема, у зв’язку із бойовими діями на сході, так і суб’єктивними – неефективний менеджмент. Прихід такого солідного партнера (як ЄБРР) дозволило б нам зміцнити сектор».

Так, Міністр фінансів звернув увагу на необхідність до капіталізації українських банків і запропонував розглянути можливість участі у капіталі банків ЄБРР.

Другим напрямом, який потребує підтримки, є енергетика. Сьогодні приділяється особлива увага питанням енергозбереження, енергоефективності та пошуку альтернативних джерел енергоносіїв. Олександр Шлапак підкреслив, що Україна зацікавлена у фінансовій підтримці Банком спільно з іншими міжнародними фінансовими інституціями інвестиційних проектів в енергетичному секторі, зокрема пов'язаних з модернізацією газотранспортної системи.

«Ми зацікавлені у найшвидшому підписанні угод за проектом «Модернізація та реконструкція магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород», - сказав Міністр.

Окремо Олександр Шлапак зупинився і на питанні відновлення східних територій України, на яких триває АТО. Важливо якомога швидше налагодити життя у цих областях.

«Нам потрібна допомога наших партнерів у відбудові Сходу України, який дуже постраждав в ході війни. Тут нам потрібна надзвичайно оперативна допомога – відновити інфраструктуру, школи лікарні і т.д.», - пояснив Міністр фінансів.

По завершенню зустрічі Олександр Шлапак подякував представникам ЄБРР за візит до України у непростий для країни час.

версія для друку