українська російська англійська
Учасники АТО отримають безкоштовне та позачергове протезування, - Людмила Денісова
12.09.2014 | 11:44
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Кабінетом Міністрів ухвалене рішення надати пораненим учасникам АТО право на позачергове протезування за рахунок державного бюджету. Про це повідомила Міністр соціальної політики Людмила Денісова на брифінгу для ЗМІ. На ці цілі буде виділено додатково 279 млн. грн. – відповідну пропозицію внесло Мінсоцполітики.

Міністр наголосила: право на безкоштовне протезування учасники АТО матимуть незалежно від встановлення їм інвалідності. Це передбачено змінами до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, які схвалено Урядом. «Багато хто з поранених воїнів не хоче встановлення інвалідності, адже не дозволить їм в подальшому служити в армії. Такі бійці зможуть отримати протез від держави незалежно від того, чи встановлено їм інвалідність», - пояснила Міністр.

Вартість протезів для учасників АТО не обмежена. «Держава оплатить той протез, який буде потрібен конкретній людині. У разі, якщо виготовлення такого протезу в Україні неможливе, вона буде протезуватися за кордоном. Міністерством соціальної політики розроблено відповідне рішення», - заявила Людмила Денісова.

За оперативними даними Міністерства охорони здоров’я, важкі поранення та травми отримало більш ніж 3000 осіб. Більшість з них будуть потребувати протезування та забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації. Проте, остаточну кількість осіб, що потребуватимуть соціального захисту можливо буде визначити після проведення повного лікування та медичної реабілітації постраждалих учасників АТО.

 

 

версія для друку