українська російська англійська
Мінкультури підтримає один з наймасштабніших кінофестивалів України
12.09.2014 | 11:57
Прес-служба Міністерства культури України

11 вересня відбулася перша прес-конференція 44-ого Київського Міжнародного кінофестивалю «Молодість», що триватиме у столиці з 25 жовтня по 2 листопада 2014 року.

«Попри всі складнощі, перед якими зараз постала країна, коли ми практично знаходимося у стані війни, коли існує фінансова скрута, ми маємо говорити про важливість кіно в Україні. А надто, у контексті тієї інформаційної війни, яку веде проти України наш північний сусід. Саме тому ми, як відомство, підтримаємо фінансово один з наших найстаріших кінофестивалів «Молодість» і докладемо усіх зусиль, аби цей фестиваль не втратив свою традицію, - сказав у своєму вступному слові Міністр культури України Євген Нищук. - Такі заходи дають імпульс зацікавлено творити кіномитцям, бачити, у яких напрямках розвивається інше кіно і брати з цього найкращі уроки, а також, звісно, презентувати кіно України світу».

Цьогоріч традиційними фестивальними локаціями стануть кінотеатр «Київ», «Жовтень» і  «Кінопанорама», а також культурно-освітній центр «Майстер Клас». У програмі в міжнародному конкурсі за перемогу змагатимуться у категоріях: студентські, короткометражні та повнометражні фільми. У національному конкурсі переглянуть ігрові, анімаційні і документальні короткометражні роботи, зняті в Україні протягом минулого року. Нагорода тут становитиме 2,5 тисячі доларів у кожній з номінацій та 10 тисяч доларів за гран-прі фестивалю. Традиційно переможці отримають і символічну статуетку фестивалю – «Скіфський олень».

У поза конкурсній програмі покажуть українські національні прем’єри, франкомовне та німецькомовне кіно, скандинавську програму, а також фільми фестивалю фестивалів. Цього року, кажуть організатори, вони суттєво переглянули наповнення традиційної для фестивалю російської програми. В рамках фестивалю вирішили показувати так зване «Кіно морального спротиву» - лише ті стрічки, що стверджують існування іншої Росії, такої, що не підпала під пропаганду.

«Ми вдячні тим митцям у Росії, які зайняли чітку позицію у підтримці України, починаючи з питання анексії Криму і до сьогоднішніх подій на Сході. У рамках показів буде продемонстровано фільми, у яких реально видно, в якому стані нині існує країна під диктатурою, і як все це викривлено у інформаційному просторі», - додав Генеральний директор МКФ «Молодість» Андрій Халпахчі.

Переможця програми визначатиме міжнародне журі, склад якого буде оприлюднено за місяць У якості гостей на фестиваль планують запросити відомих кіномитців з Європи, також розглядають можливість візиту до Києва Лії Ахеджакової та Андрія Звягінцева з Росії. Місце у журі фестивалю підготували і Олегу Сенцову, якого нині незаконно утримують у Лефортовському СІЗО у Москві. Втім, сподіваються у МКФ «Молодість», до старту фестивалю чоловіка вже буде звільнено.

Урочисте відкриття 44-го МКФ «Молодість» відбудеться 25 жовтня 2014 року в Національному палаці мистецтв «Україна».

 

 

версія для друку