українська російська англійська
Через Іллічівський порт доставлено вітряки для електростанцій Одещини
12.09.2014 | 12:14
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

В Іллічівському порту здійснили унікальну операцію з вивантаження і транспортування великотоннажного негабаритного обладнання.

Подібні вантажі традиційно обробляються на 3 терміналі, де є необхідні технічні і технологічні можливості. За словами начальника терміналу Андрія Федоренка, цього разу вантаж був не зовсім звичайним – лопаті вітряків для потужних промислових вітрових електрогенераторів, які заплановано встановити на півдні Одеської області.

Шість таких лопатей, довжиною 53 метри і вагою 11 тонн кожна, було доставлено у порт на палубі судна. Вивантаженню передували підготовчі роботи. Було розроблено технологічну схему вивантаження двома портальними кранами ПК №114 і №115 у спареному режимі.

Спеціалісти терміналу підібрали необхідне такелажне оснащення, зокрема різні стропи, у тому числі з метою уникнення комерційного браку, визначили місця застропи лопатей, оскільки у них було зміщено центр ваги.

Досвідчені крановики забезпечили підйом вантажу з палуби судна, перенесли його на причал з подальшим навантаженням на автотягачі. Вітряки завантажили на спеціальний автопоїзд й у супроводі служби безпеки дорожнього руху порту доставили до прохідної. Далі вантаж супроводжували автомобілі ДАІ. Транспортування до місця призначення розпочалося о 23:00, після перекриття дорожнього та залізничного руху в межах міста Іллічівська та прилеглих населених пунктів. Завершальним етапом операції став процес вивезення цього тижня з порту опор вітрогенераторів. Довжина кожного автопоїзда, із зануреною на нього опорою, становила 23 метри. Ширина опори-5 метрів у діаметрі.

Нагадаємо, в Одеській області планується реалізувати два пілотних проекти з будівництва вітроелектростанцій.

 

версія для друку