українська російська англійська
Словаччина надала гуманітарну допомогу Київському центру дитячої нейрохірургії
12.09.2014 | 15:17
Прес-служба Міністерства охорони здоров’я

Віце-прем’єр-міністр, Міністр закордонних та європейських справ Словацької Республіки Мірослав Лайчак вручив Київському міському центру дитячої мікрохірургії сертифікат на 10 тисяч євро для закупівлі обладнання, яке дозволить проводити складні оперативні втручання на головному мозку.

Під час зустрічі заступник Міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець висловив слова подяки уряду Словаччини за співпрацю з Міністерством охорони здоров’я та підкреслив, що Україна дуже цінує кроки, які робить Словацька Республіка в контексті надання гуманітарної допомоги та передачі досвіду військовим лікарям. «Завдяки ініціативі посольства Словаччини на початку липня було проведено навчання близько 300 українських лікарів, які отримали навички надання медичної допомоги під час військових дій. Саме словацькі військові лікарі в числі перших поділились своїм досвідом і саме тоді у нас виникло питання про забезпечення українських бійців індивідуальними аптечками, що використовуються військовими НАТО. Ці аптечки вже в Україні і незабаром будуть передані до Міністерства оборони», - зазначив Василь Лазоришинець.

За словами Надзвичайного та Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні Юрая Сівачека, починаючи з березня Словаччина надала Україні гуманітарну допомогу на суму майже в 100 тисяч євро. Це медичні засоби, генератори та освітлювальні пристрої, аптечки першої медичної допомоги IPOK, дезінфекційні засоби, взуття, спальні мішки. Фінансова допомога у розмірі 30 тисяч євро була спрямована на перекваліфікацію колишніх військових кадрів та ще 20 тисяч євро на навчання у Словаччині українських фахівців з розмінування.

Сторони висловили впевненість, що співпраця України та Словаччини й надалі динамічно розвиватиметься. Наразі запроваджується 4 проекти з кошторисом майже в 400 тисяч євро. Кошти спрямують на реформу безпекового сектору, удосконалення навчального процесу, на розвиток сільської місцевості та поглиблення демократичних процесів на місцевому рівні.

 

версія для друку