українська російська англійська
Ліквідовано масштабну пожежу на залізничній станції у Харкові
13.09.2014 | 12:15
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

12 вересня о 19:45 на номер «101» надійшло повідомлення про пожежу на залізничній станції «Основа». З повідомлення стало відомо про загоряння 4-х цистерн потягу № 3001, який складався з 4 цистерн та 50 порожніх напіввагонів.

До місця події було направлено 18 відділень оперативно-рятувальної служби ДСНС та 2 пожежні потяги Укрзалізниці. По прибуттю на місце стало відомо, що вогнем повністю охоплені 4 цистерни з авіаційним паливом на площі 850 кв.м. Також вогнем пошкоджено ще 4 цистерни та 4 вагони, з яких 1 рефрижераторний вагон. Внаслідок розгерметизації однієї з цистерн стався розлив нафтопродуктів. Крім того ситуація ускладнювалась тим, що поряд зі станцією були розміщені житлові будинки.

Керівником гасіння пожежі було прийняте рішення про негайне відчеплення решти вагонів та відбуксирування їх на небезпечну відстань. Одночасно з цим рятувальники приступили до ліквідації вогню. На гасіння пожежі було подано 4 генератори повітряно-механічної піни та 2 пінних стволи. На охолодження цистерн та вагонів подано 6 водяних стволів, у т.ч. 2 лафетних.

Оперативно на станцію прибув начальник ГУ ДСНС України у Харківській області Павло Одарюк, який особисто здійснював координацію дій з ліквідації надзвичайної ситуації. Оперативно була встановлена взаємодія з СБУ, МВС та Укрзалізницею щодо недопущення на станцію автомобільного транспорту та місцевих мешканців.

До ліквідації пожежі було залучено 18 одиниць техніки та 68 чоловік особового складу ДСНС України. Від Укрзалізниці до ліквідації пожежі залучено 2 пожежних потяги.

Завдяки оперативним діям рятувальників, пожежа була локалізована о 21:25, повністю ліквідована о 23:53. Під час ліквідації загоряння пожежно-рятувальними підрозділами проводилися пінні атаки. Рятувальників вдалось запобігти перекиданню вогню на житлові будинки. Жертв та постраждалих немає.

Причина виникнення пожежі та збитки, завдані вогнем з’ясовуються. За фактом події правоохоронними органами проводяться слідчі дії.

На місці події працювала оперативна група Головного управління ДСНС у Харківській області на чолі з начальником ГУ ДСНС України в Харківській області генерал-майором служби цивільного захисту Павлом Одарюком, а також оперативні групи та підрозділи Міністерства оборони, військової прокуратури, СБУ, МВС, керівництво Південної залізниці.

 

версія для друку