українська російська англійська
Заступник Міністра охорони здоров'я: Гуманітарний вантаж з Грузії направлено в регіони
15.09.2014 | 15:12
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Заступник Міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинець на брифінгу у Будинку Уряду 15 вересня повідомив про розподіл гуманітарного вантажу по регіонах, який надійшов з Грузії.

Він нагадав, що 12 вересня гуманітарний вантаж вагою 12 тонн, який містить понад сто найменувань медикаментів та засобів медичного призначення на загальну суму 580 тисяч доларів США, прибув до «Борисполя» з Грузії. «Це допомога, яка найбільш необхідна на сьогодні, - це вакцини як для переміщених дітей, так і тих, які знаходяться на звільненій території, це матеріали для гемодіалізу, антибіотики, 700 штук одноразових аптечок, протизапальні, інсуліни. Все те, що ми замовляли, у п’ятницю доставлено в Україну», - зазначив заступник Міністра, додавши, що ця допомога необхідна тисячам пацієнтів.

За словами Василя Лазоришинця, злагоджена робота МОЗ, Мінсоцполітики та митників дозволила провести всі процедури у стислі терміни. «Протягом доби ми зробили все, щоб розмитнити цей вантаж і доставили його на склади «Укрвакцини», і вже сьогодні автомобілі «Укрвакцини» починають розвозити цей гуманітарний вантаж по територіям», - зазначив він.

Заступник Міністра охорони здоров'я повідомив, що в основному цей вантаж направлений на звільнені території Донецької та  Луганської областей, а також Харківську, Дніпропетровську, Запорізьку, Миколаївську, Одеську області і місто Київ, «на які лягло найбільше навантаження по лікуванню поранених, військовослужбовців, мирних жителів та лікуванню переміщених осіб». Він додав, що «найбільше хворих - майже 80 чоловік, - які знаходяться на гемодіалізі», переведені у  Київ, Чернігів та Черкаси.

Василь Лазоришинець висловив вдячність Послу, урядовцям, народу Грузії за «оперативну роботу, самовіддачу і готовність допомогти».

У совою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба наголосив, що у цей непростий час Грузія солідарна з Україною і готова надавати допомогу. Він повідомив, що завтра очікується виліт 125-ти дітей в Грузію на відпочинок. 

Нагадаємо, що за результатами візиту 26-28 серпня Міністра охорони здоров'я та соціальної політики Грузії Давида Сергієнка в Україну було створено робочу групу, яка протягом двох днів визначила перелік найбільш необхідних медикаментів та препаратів на звільнених територіях для переміщених осіб. І вже через десять днів зібраний вантаж вагою 12 тонн в ніч з 11 на 12 вересня доставлений в аеропорт «Бориспіль».

 

 

версія для друку