українська російська англійська
Мінфін розробив два варіанти Держбюджету на 2015 рік
15.09.2014 | 17:27
Прес-служба Міністерства фінансів

15 вересня на засіданні Уряду було розглянуто питання проекту Державного бюджету на 2015 рік.

Міністерство фінансів розробило два варіанти Державного бюджету на наступний рік: один ґрунтується на чинній базі законодавства, інший – відповідно до реформ, запропонованих Урядом.

За словами Міністра фінансів України Олександра Шлапака, перший варіант не викликає оптимізму.  Настав час, коли необхідно вносити зміни до податкового законодавства та приймати проект бюджетної децентралізації.

«Ми можемо подивитися, як розгортається ситуація в Україні. Третій рік поспіль ми маємо падіння ВВП. Воно суттєво прискорюється. Вже в другому півріччі за нашими показниками мінус 6%  - це буде ще хороший результат до кінця цього року. Адже, на превеликий жаль, економічна ситуація пов’язана з війною, зі сходом України, погіршується радикальним чином», - пояснив Міністр фінансів.

Як зазначив Олександр Шлапак, якщо завтра припиниться активне  протистояння на сході, зростання буде нульовим, а з прийняттям реформ зростання складатиме 2%. І саме на це розраховує Уряд, представляючи проект Державного бюджету на наступний рік, розроблений, відповідно до проекту реформ.

«Це те, що треба було прийняти, і те, що дозволить Уряду, за умови прийняття цих законодавчих змін, буквально на наступний день подати бюджет, який розрахований на новій базі, як податковій, бюджетній, так і соціальній. І цей  бюджет, я переконаний, буде бюджетом віри, буде бюджетом впевненості і в завтрашньому дні, і в нашій перемозі», - зазначив Олександр Шлапак.

версія для друку