українська російська англійська
Ігор Швайка гарантував грузинській стороні допомогу у відновленні системи фітосанітарного контролю
16.09.2014 | 12:25
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Під час офіційного візиту до Грузії Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка зустрівся з Міністром сільського господарства Грузії Отаром Данелія.

Ігор Швайка подякував грузинській делегації за теплий прийом та відзначив позитивну динаміку двосторонніх відносин. "Особливо важлива для нас сьогодні співпраця в умовах неоголошеної війни: спочатку торгівельної, а наразі і збройного протистояння. Тому підтримка українського бізнесового потенціалу сьогодні вкрай важлива та необхідна", - сказав Міністр.

У свою чергу, Міністр сільського господарства Грузії Отар Данелія наголосив на необхідності мобільної та оперативної взаємодії між двома країнами.

Також сторони обговорили питання обміну досвідом. Зокрема, радник Міністра Грузії Омар Кахарава розповів про вдало перейнятий досвід України та допомогу українських фахівців у побудові свиноферми. Крім того, Отар Кахарава висловив сподівання на допомогу української сторони в галузі птахівництва.

Так, під час зустрічі сторони обговорили питання лібералізації фітосанітарного контролю. Зокрема, грузинська делегація наголосила на тому, що існували випадки завезення карантинних захворювань рослинництва в країну у період відсутності фітосанітарного контролю. Міністр сільського господарства Грузії Отар Данелія наголосив на необхідності існування в державі контролю за якістю та безпечність харчових продуктів.

Зі свого боку, Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка гарантував допомогу з боку українських фахівців у відновленні системи фітосанітарного контролю та системи контролю за якістю та безпечністю харчових продуктів в Грузії.

Насамкінець, грузинська сторона висловила сподівання на швидке розв'язання конфлікту в Україні.

 

версія для друку