українська російська англійська
Словаччина надає Україні гуманітарну допомогу
16.09.2014 | 17:55
Прес-служба Міністерства охорони здоров’я

Словаччина в черговий раз надає Україні гуманітарну допомогу. Віце-прем’єр-міністр - Міністр закордонних та європейських справ Словацької Республіки Мирослав Лайчак передав Міністру охорони здоров’я України Олегу Мусію сертифікат на 172 аптечки, директору міжнародно-правового департаменту Державної прикордонної служби України Олександру Мельникову сертифікат на 100 аптечок, заступнику Міністра оборони України Ігорю Кабаненку сертифікат на три тонни гуманітарного вантажу для військових.

Під час зустрічі в Посольстві Словаччини Мирослав Лайчак зазначив, що його країна не лише сусідка, а й надійний друг і партнер України. «Я був би дуже радий, аби в українців не було необхідності використовувати цю допомогу, щоб агресія припинилася і люди не страждали. Однак потрібно вірити в краще, але бути готовими і до гіршого. Тому ми передаємо допомогу, щоб висловити нашу солідарність і підтримку вашої боротьби за право самим визначати своє майбутнє», - зазначив він.

Олег Мусій від імені Уряду України подякував дружньому словацькому народу та Уряду країни за підтримку. Він зауважив, що агресія Росії є загрозою для всієї Європи. «Дякую за прихильне ставлення, за гуманітарну допомогу, яку ви вже надавали і надаєте зараз. Ці аптечки дуже потрібні нашим бійцям, ваша благодійність допоможе врятувати не одне людське життя. Маю велику надію на те, що у найближчому майбутньому ми у спільному домі разом будуватимемо відкриту, цивілізовану, демократичну Європу», - сказав він.

З березня по вересень 2014 року Словаччина надала Україні допомоги на суму майже 100 тисяч Євро (медичні засоби, аптечки, генератори та освітлювальні прилади). Близько 60 учасників національного спротиву, а також військові отримали медичну допомогу та пройшли реабілітацію в закладах цієї країни. У вересні передано 10 тисяч євро Київському центру дитячої нейрохірургії. Нині зі Словаччини прибуло близько трьох тонн гуманітарного вантажу, постачаються аптечки.

 

 

версія для друку