українська російська англійська
Олександр Сич зустрівся із Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Астрід Торс
16.09.2014 | 19:41
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

16 вересня 2014 року відбулася робоча зустріч Віце-прем’єр-міністра України Олександра Сича з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Астрід Торс.

У ході зустрічі сторони обговорили проблеми забезпечення дотримання прав різних етнічних спільнот в Україні, зокрема, кримськотатарського народу та українців у Криму. Віце-прем’єр-міністр та Астрід Торс висловили стурбованість з приводу брутальних порушень їхніх прав – обшуків, залякувань, заборон використовувати рідну мову у навчальних закладах  тощо. Об’єктом обговорення стали і зухвалі порушення російським агресором прав етнічних українців у тих регіонах Донбасу, що підконтрольні бойовикам та російським військам.

Також урядовець ознайомив Верховного комісара ОБСЄ з діяльністю нещодавно створених інституцій, покликаних сформувати концептуальні засади етнонаціональної політики держави, – Урядового уповноваженого з питань етнонаціональної політики і Ради міжнаціональної злагоди при Кабінеті Міністрів України. Олександр Сич запропонував Астрід Торс делегувати свого представника до участі в роботі Ради, щоб перейняти цінний досвід європейської структури з формування етнонаціональної політики.

Окрім цього, урядовець наголосив, що в Україні не може мати місце домінування однієї національної меншини над іншою, а усі етнічні спільноти повинні мати рівне право на вільне застосування своїх культурних, мовних та інших прав. «Ми  маємо подолати монополію однієї національної меншини (російської – ред.) над усіма іншими етнічними спільнотами України з тим, аби кожна з них мала можливість однаковою мірою плекати свою мову, традиції, культуру. Натомість до сьогодні існувала ситуація, коли одна нацменшина маніпулювала своїм становищем колись панівної метропольної нації. Це призводить до дестабілізації етнонаціональної ситуації в державі. Тільки за умов надання  рівних прав для усіх етнічних спільнот ми зможемо говорити про проведення збалансованої політики міжнаціональної єдності, а не зводити її до конфлікту між державотворчою українською нацією і російськомовною меншиною», - зауважив Олександр Сич.  

Також Астрід Торс привітала Україну з ратифікацією Угоди про Асоціацію з ЄС та висловила переконання, що наша держава вже ніколи не зійде з шляху європейського розвитку та плекання демократичних цінностей.

 

версія для друку