українська російська англійська
Уряд створить спецфонд для фінансування окремих територій Донецької і Луганської областей за рахунок олігархів, донорів та податків із цих територій
17.09.2014 | 13:58
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

«Забирати гроші у Львова, Полтави, Києва, Житомира, у пенсіонерів України, у медиків, вчителів і відправляти на відновлення територій, які не контролюються Україною, і які будуть розкрадені російськими терористами, Уряд не буде», - заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 17 вересня.

Він доручив Міністерству фінансів підготувати проект закону про створення спеціального фонду для відновлення окремих територій Донецької і Луганської областей за рахунок фінансування українських олігархів, міжнародної донорської допомоги та коштів держбюджету, якщо вони будуть отримані з податків із цих територій.

Щодо ухваленого вчора Верховною Радою України закону про особливий статус окремих територій Донецької і Луганської областей Арсеній Яценюк сказав: «Було два варіанти – поганий і дуже поганий. Вибраний поганий варіант, і ми зараз повинні в рамках цього приймати рішення, як далі з цим жити».

Він підкреслив, що категорично виступає за мир: «Мир потрібен країні, мир потрібен українцям. Надто дорого нам коштує війна. Те, що безцінне, – це ціна людського життя. Дуже багато українців, які йшли боронити державу, загинули, сім'ї залишилися без батьків, синів, без годувальників. Через російських бандитів загинуло багато мирних жителів. Тому ціна надто висока. Кожен день війни нам коштує 80 мільйонів гривень. І тому в Україні треба встановити мир».

«Але хочу відверто сказати, яка ціна цього миру. І легалізувати ДНР і терористів ДНР і ЛНР ніхто не дасть. Принаймні це моя політична позиція. Не за це боролися». – наголосив Арсеній Яценюк.

Глава Уряду зазначив, що цей закон передбачає обов’язок Уряду України і держави фінансувати з Державного бюджету України на 100% всі видатки по відновленню окремих територій Донецької і Луганської областей.

Він нагадав, що на територіях, контрольованих Україною, Уряд виплачує всі заробітні плати, пенсії, соціальні видатки: «Незважаючи на те, що ми звідтіля не піднімаємо доходів не платять податки. І ситуація погіршується з кожним днем».

«Тому норма закону про те, що Уряд зобов’язаний фінансувати відновлення тих територій Донецької і Луганської областей, які контролюються російськими терористами, і не має права скорочувати витрати на таке відновлення, навіть якщо скорочуються витрати по іншим регіонам, мною розуміється наступним чином. Я дав доручення Міністерству фінансів підготувати відповідний проект закону про створення спеціального фонду відновлення окремих територій Донецької і Луганської областей, який повинен наповнюватися з пожертв і фінансування від українських олігархів, міжнародної донорської допомоги, і в нас буде проведена відповідна донорська конференція».

Арсеній Яценюк наголосив, що Уряд зможе виділяти на ці території кошти з державного бюджету, якщо Україною буде повністю відновлено контроль «над всією територією, підприємства почнуть працювати і платити податки в центральний бюджет»: «А забирати гроші у Львова, Полтави, Києва, Житомира, у пенсіонерів України, у медиків, вчителів і відправляти просто на відновлення територій, які не контролюються Україною, і ці гроші будуть розкрадені російськими терористами, Уряд не буде».

«Формула запропонована дуже чітка скинулися і відновлюйте. Всі разом. А не за рахунок зменшення і скорочення витрат цілої України. Чесно і справедливо», - підкреслив Глава Уряду.

Коментуючи пункт закону про так звану народну міліцію, Арсеній Яценюк зазначив, що Уряд не був учасником переговорів і підготовки документа: «Тому я хочу чітко задекларувати, що будь-які збройні формування, міліцейські підрозділи, народні й муніципальні міліції повинні діяти виключно в межах і в спосіб, визначений законами України. Юрисдикція українського законодавства повинна розповсюджуватися на всю територію української держави і на всіх правоохоронців і службовців».

Глава Уряду також нагадав, що закон передбачає проведення місцевих виборів в окремих територіях Донецької і Луганської областей: «Вибори – це тоді, коли громадянин України з гордо піднятою головою, з українським паспортом іде вулицями міста чи села, може отримати інформацію про того чи іншого кандидата, коли забезпечена прозорість виборчого процесу і конкуренція, коли будь-яка політична партія може внести свого кандидата. Це називається демократичність вибору».

«Уряду дано доручення профінансувати ці вибори, якщо Центральна виборча комісія їх оголосить. Я можу чітко заявити нашу позицію: вибори будуть визнані виборами тільки тоді, коли вони будуть проведені відповідно до норм і правил міжнародного законодавства. Допуск спостерігачів, відсутність тиску на членів виборчої комісії, забезпечення політичної конкуренції і вільного права на винесення кандидатів у депутати, як окремими депутатами, так і політичними силами. За інших обставин це не вибори, а легалізація бандитів, яку ми не допустимо», - наголосив Арсеній Яценюк.

Глава Уряду також зазначив, що реалізація мирного плану, яка є необхідною і спрямована на досягнення миру в Україні, «не повинна розслабляти Міністерство оборони і Міністерство внутрішніх справ»: «Повна готовність. Віри немає, тим більше росіянам.

Тому будемо дивитися, яким чином далі будуть реалізовуватися так звані мирні ініціативи».

Він ще раз наголосив на необхідності проведення будь-яких перемовин по забезпеченню миру і стабільності в Україні в чотиристоронньому форматі: Сполучені Штати Америки, Європейський Союз, Україна і Росія.

Арсеній Яценюк також повідомив, що вчора провів телефонну розмову з Віце-президентом Сполучених Штатів Америки Джо Байденом щодо реалізації мирних ініціатив: «Ще раз підкреслюю: мир потрібен, але яка ціна миру. Все треба прораховувати на декілька кроків вперед. Росія точно не збирається нам подарувати ні мир, ні стабільність. Не це їхня мета».

«Прошу Міністра оборони і Міністра внутрішніх справ: повна бойова готовність, забезпечення армії, Національної гвардії всім, чим необхідно. Кошти є». – додав Арсеній Яценюк.

 

версія для друку