українська російська англійська
Мінагрополітики: Цінова ситуація на ринку насіння є стабільною
17.09.2014 | 14:04
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Значного стрибка цін на насіння озимих зернових культур у поточному році не помічено. Це зумовлено в першу чергу тим, що в Україні виробляється достатня кількість насіння озимих зернових культур для забезпечення в повному обсязі внутрішнього ринку, а також є достатній потенціал для його експорту. Тому в Україні цінова ситуація на ринку насіння є стабільною.

Крім того, сільськогосподарські товаровиробники, які не мають власного насіння, мають можливість придбати його на пільгових умовах у державного підприємства «Державний резервний насіннєвий фонд України». На сьогодні зазначеним підприємством підготовлено до реалізації 19417 тонн насіння озимих культур, в тому числі: пшениці – 15798 тонн, ячменю – 1896 тонн, жита – 1642 тонни, ріпаку – 32 тонни.

До речі, після підписання договору про асоціацію з ЄС для вітчизняного сільського господарства відкриються нові ринки збуту. Зокрема, це стосується і українського насіння, яке після ратифікації угоди з Євросоюзом може згодом скласти конкуренцію на європейському ринку.

В цьому напрямку Україною вже зроблено важливий крок. Згідно з рішенням Ради ОЕСР від 16 листопада 2009 року Україна приєднана до Насіннєвих схем OECР по зерновим, кукурудзі та сорго і має можливість брати участь у світовій торгівлі насінням, використовуючи етикетки OECР.

На сьогодні до Каталогу сортів, дозволених до сортової сертифікації за схемами ОЕСР, включено близько 300 сортів та гібридів зернових, кукурудзи та сорго української селекції.

Впровадження в Україні сортової сертифікації насіння за схемами OECР, яка розповсюджується на всі держави-члени цієї організації та видання єдиних сортових документів на насіння, дозволяє нашій країні повноправно брати участь в міжнародній торгівлі насінням.

версія для друку