українська російська англійська
Юрій Продан надіслав звернення до віце-президента Європейської Комісії Гюнтера Еттінгера
17.09.2014 | 15:37
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан надіслав звернення до віце-президента Європейської Комісії Гюнтера Еттінгера. Причиною звернення є стурбованість України щодо стану транзитних поставок російського природного газу через територію України та Словацької Республіки.

У листі Юрій Продан зазначив, що російська сторона пояснює зменшення транзиту газу через територію України та Словаччини збільшенням транзиту російського природного газу через газопроводи «Ямал-Європа» та «Північний потік».

Міністр наголосив, що зазначене зменшення є суттєвим, викликає занепокоєння Уряду України, оскільки може вплинути на енергетичну безпеку як України, так і країн Європейського Союзу.

Юрій Продан передав у листі прохання до Європейської Комісії сприяти врегулюванню ситуації, що склалася, для відновлення та нормалізації транзитних поставок російського природного газу через територію України та Словацької Республіки.

Крім того, Міністр попросив врахувати це питання під час майбутніх тристоронніх переговорів у форматі Україна – ЄС – РФ та вкотре запевнив, що Україна залишається надійним партнером у питанні транзиту російського газу до європейських країн.

 

 

версія для друку