українська російська англійська
Удосконалення законодавства щодо заміщення та скорочення споживання газу відбуватиметься у співпраці з USAID
17.09.2014 | 18:53
Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження

Удосконалення законодавства щодо заміщення та скорочення споживання газу відбуватиметься у співпраці з USAID. Про це йшлося на зустрічі Голови Держенергоефективності України Сергія Савчука з представниками USAID (Агентство США з міжнародного розвитку).

Заступник директора офісу економічного розвитку USAID Міккі Торріано зазначив, що для реалізації таких намірів готовий надавати відповідну консультаційну та інформаційну допомогу.

Сергій Савчук висловив готовність до активізації двосторонньої співпраці з метою впровадження змін до законодавства та запевнив представників USAID, що Агентством найближчим часом буде підготовлено детальний план співпраці з USAID на 2015 рік.

Голова відділу енергетики Програми USAID Ендрю Попелка поінформував, що найближчим часом готується бізнес-місія американських інвесторів, які мають досвід та бажання впроваджувати інвестиційні проекти в Україні у сфері відновлюваної енергетики. Сергій Савчук висловив готовність провести зустріч з учасниками місії.

Говорячи про реалізацію механізмів стимулювання залучення інвестицій на реалізацію проектів із заміщення використання природного газу, Ендрю Попелка навів приклад успішного функціонування відповідного Фонду у Словакії, де власники квартир багатоповерхових будинків могли придбати гарантію на виплату кредиту.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук поінформував, що у співпраці з міжнародними експертами розроблено механізм щодо компенсації частини капіталовкладень інвесторам на реалізацію проектів з заміщення використання газу у комунальній теплоенергетиці та бюджетній сфері.

версія для друку