українська російська англійська
Олександр Шлапак: Якщо бойові дії на сході припиняться зараз, ми впораємося із завданням відновити Донбас
18.09.2014 | 09:45
Прес-служба Міністерства фінансів

Для залучення коштів на відновлення Донбасу будуть залучати заможних українців та «донорів». Про це розповів Міністр фінансів Олександр Шлапак у прямому ефірі телепрограми. З цією метою буде створено спеціальний Фонд для збору коштів на відновлення регіону.

«Буде саме так, як говорив Прем'єр-міністр: ми запросимо всіх наших багатих людей і світових «донорів» «скинутися» для того, щоб допомогти відновити Донбас за умови, що там відновиться мир», - зазначив Олександр Шлапак.

Разом з тим, Міністр зауважив, що навряд чи багатих бізнесменів можна до цього зобов’язати, проте донецькі підприємці мають допомогти: «Я відчуваю, що відповідальні представники бізнесу, і в першу чергу, бізнесу Донбасу обов'язково допоможуть».

Урядовець підкреслив, що оцінити збитки у районі бойових дій на сьогодні важко і не варто поспішати із цифрами. Та за умови припинення вогню і руйнування регіону зараз є всі шанси відбудувати Донбас: «Якщо все зупиниться на тому, що є зараз, я маю надію, що ми впораємося із цим завданням. Якщо тільки не піде подальше руйнування. Оскільки тільки останнім часом ми маємо карколомне погіршення ситуації».

Коментуючи ініціативу створення спецфонду для збору коштів, Олександр Шлапак пояснив, що проконтролювати надходження та витрати буде просто: «Я думаю, ми запросимо до наглядової Ради Фонду авторитетних людей з самого Донбасу, які контролюватимуть, як будуть витрачатися ці гроші. А Прем'єр-міністр вже сказав, що поточні видатки будуть платитися безпосередньо з бюджету – пенсії, заробітні плати, ми будемо платити, як і платимо сьогодні. На жаль, не на Донбасі, там є проблеми. А у всій решті країні – як годинничок».

Звертаючи увагу на сьогоднішню ситуацію, Міністр зазначив, що зараз ще рано говорити про податки, які будуть стягуватися із східних територій, де наразі триває АТО, і зауважив, що ці області є дотаційними: «Я б дуже хотів, щоб «особлива частина Донбасу» платила також, як платить і вся Україна. Ми всі однакові і платити треба, як належить. Я хочу тільки нагадати, що на сьогоднішній день Донбас (і Донецька, і Луганська область) є дотаційними, ми дотуємо їх з бюджету. А тому краще нам сісти і домовитися, в який спосіб ми будемо платити з бюджету ці поточні видатки для донеччан і луганчан».

 

 

версія для друку