українська російська англійська
У Мінкультури обговорили питання гастрольної діяльності
18.09.2014 | 15:10
Прес-служба Міністерства культури

У Міністерстві культури України відбулася зустріч керівництва Міністерства культури з керівниками концертних організацій.

На зустрічі були присутні Міністр культури України Євген Нищук, заступник Міністра – Олександр Журавчак та директори філармоній.

На порядок денний були винесені ряд актуальних питань, зокрема обговорення законодавчих ініціатив Міністерства: звільнення від оподаткування податком на додану вартість концертної діяльності державних концертних організацій; запровадження гастрольного збору та спецфонду для проведення гастрольних заходів; запровадження контрактної системи працевлаштування для художнього та артистичного персоналу; внесення змін до порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад художнього та артистичного персоналу.

Під час зустрічі також були обговорені питання щодо впровадження електронних квитків, культурного обміну між філармоніями за сприянням Мінкультури, створення єдиного «банку даних» провідних артистів України, проблематики гастрольної діяльності тощо. 

Особливу увагу під зустрічі Міністр культури Євген Нищук приділив питанню організації професійної діяльності переселенців, що працювали в закладах культури в містах Східної України, а також специфіці ведення концертної діяльності в зоні АТО, що проводиться творчими колективами для Збройних Сил України.

«Зараз, коли склалася надзвичайна ситуація для всіх жителів Сходу, особливої уваги потребують наші колеги, що працюють у закладах культури  Донецької та Луганської області. На жаль, певний час вони вимушені будуть працювати на виїзді в інших регіонах. Я сподіваюся, що ви підтримаєте та, по можливості, надасте допомогу творчим колективам декораціями, приміщенням тощо, – сказав Міністр. – Зі свого боку  Міністерство культури вже готує відповідні  офіційні листи головам ОДА всіх регіонів. Адже війна та її наслідки – це  наша спільна біда».

Учасниками наради було прийнято рішення, з метою активізації співпраці, створити раду директорів філармоній при Мінкультури як дорадчо-консультативний орган.

 

 

версія для друку