українська російська англійська
Представники Міненерговугілля та громадськості обговорили ситуацію у паливно-енергетичному комплексі України
18.09.2014 | 19:39
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Відбулося розширене засідання Громадської ради при Міненерговугілля за участі Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Продана, заступника Міністра Вадима Улиди, керівників структурних підрозділів, представників компаній, які належать до сфери управління Міністерства.

Під час засідання обговорено з провідними фахівцями галузі, експертами та громадськими діячами ситуацію у паливно-енергетичному комплексі України, а також розглянуто пропозиції щодо ефективного використання енергоресурсів, енергозбереження у складних умовах підготовки до зими  та проходження  опалювального періоду 2014-2015 років.

У своєму виступі Юрій Продан наголосив, що ситуація серйозна, оскільки забезпечення газом та вугіллям недостатнє. Він поінформував, що на сьогодні Урядом відпрацьовуються різні заходи з метою скорочення споживання газу, оскільки Росія відтерміновує дату проведення тристоронніх переговорів щодо відновлення газопостачання та встановлення справедливої ринкової ціни.

Міністр поінформував, що є домовленості щодо постачання кам’яного вугілля, проте ціна на вугілля зростає в умовах підвищеного попиту, крім того, можливості портів обмежені. Тож, за його словами, необхідно суворо дотримуватися режиму економії енергоресурсів, залучати місцеві ради до чіткого виконання розпоряджень щодо скорочення споживання газу в межах встановлених норм.

Юрій Продан закликав членів Громадської ради до активної співпраці та повідомив про готовність вислухати всі слушні пропозиції з питань енергозабезпечення країни.

Заступник Міністра Вадим Улида у виступі окреслив головні загрози для нормального проходження опалювального періоду, на подолання яких спрямовано зусилля Міністерства. По-перше, він нагадав, що з червня припинено постачання природного газу з Росії. При цьому повідомив, що в газосховища закачано понад 16 млрд. куб. метрів газу, що на 3 млрд. більше, ніж минулого року; також досягнуто економії понад 2 млрд. куб. метрів газу проти відповідного періоду минулого року. Другою загрозою, за словами Вадима Улиди, є пошкодження інфраструктури захоплених бойовиками територій, адже станом на сьогодні без електроенергії залишається 178 населених пунктів. Ще однією загрозою, як відзначив заступник Міністра, є значний дефіцит вугілля, спричинений руйнуванням інфраструктури Донбасу, зокрема транспортних комунікацій.

Вадим Улида поінформував про першочергові кроки Уряду, Міністерства щодо врегулювання ситуації, метою яких є, насамперед, забезпечення енергоресурсами та накопичення газу на зимовий період.

Крім того, заступник Міністра наголосив на важливості такого засідання Громадської ради, яке дає можливість заслухати думки досвідчених експертів, щоб знайти оптимальні рішення, а також необхідності об’єднати зусилля влади, населення і бізнесу з метою підготовки до опалювального періоду.

Під час обговорення керівники Міністерства відповіли на запитання представників громадськості та заслухали їхні пропозиції, думки та зауваження.

За підсумками засідання вирішено підготувати до 1.10.2014 пропозиції щодо економії використання енергоресурсів, підвищення ефективності роботи ПЕК та надати Міністерству для розгляду.

 

 

версія для друку