українська російська англійська
Впровадження енергоефективних заходів сьогодні дозволить скоротити споживання газу на 50% протягом найближчих 10 років
19.09.2014 | 10:54
Прес-служба Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження

Впровадження енергоефективних заходів сьогодні дозволить скоротити споживання газу на 50% протягом найближчих 10 років. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час обговорення питань енергозбереження та проблем опалювального сезону 2014-2015 років, що відбулося в рамках X Українського муніципального форуму в м. Одеса.

За його словами, на найближчу перспективу Урядом для стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів планується компенсація 20% вартості електро- та твердопаливних котлів. Також відпрацьовується механізм заохочення інвесторів до заміщення газу при виробництві тепла у ЖКГ та бюджетній сфері, а саме: встановлення премії за скорочений та заміщений газ.

«За попередніми розрахунками реалізація прийнятих заходів та вищезгаданих ініціатив дозволить за 4-5 років забезпечити теплогенеруючі компанії та населення газом власного видобутку. Згодом, в 2025 році, для населення потрібно буде лише 8,4 млрд. кубічних метрів газу, а для ТКЕ та бюджетної сфери – 4,6 млрд. кубічних метрів газу. Отже вивільнений газ може піти на потреби промисловості. Це наша ціль», - наголосив Сергій Савчук.

Для досягнення переломних змін та наближення нашої Держави до європейських стандартів енергоспоживання на думку Голови Агентства необхідно прийняти два стратегічні документи. Перший – Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року, який впровадить в Україні європейські механізми збільшення частки використання альтернативних джерел енергії у кінцевому енергоспоживанні. Другий – Національний план дій з енергоефективності до 2020 року, який передбачає європейські механізми скорочення кінцевого енергоспоживання в промисловості, транспорті, житловому секторі та сфері послуг .

«Впровадження комплексу озвучених ініціатив в поєднанні з уже прийнятими заходами та ефективною комунікаційною політикою в недалекому майбутньому дозволять досягти Україні точки енергетичної незалежності», – зауважив наприкінці виступу Голова Агентства.

 

версія для друку