українська російська англійська
Вінниччина суттєво скорочує споживання природного газу
19.09.2014 | 11:16
Вінницька ОДА

Під час селекторної наради 18 вересня перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко повідомив, що на альтернативне паливо «заплановано перевести 28 котелень соціальних закладів (обласного підпорядкування) та 107 котелень у районах та містах області. Розрахункова економія газу – 7,0 млн. куб. м».

За його словами, виконання робіт здійснюється за кошти місцевих бюджетів та в рамках реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 08.08.2014 № 369 «Деякі питання соціально-економічного розвитку окремих територій у 2014 році». Для області передбачено субвенцію в обсязі 18,770 тис. грн. на впровадження заходів з енергозбереження щодо заміщення споживання природного газу у сфері теплопостачання. Сформовано перелік проектних пропозицій. Всього 46 проектів з дооснащення бюджетних котелень котлами з використанням альтернативних видів палива.

Перший заступник голови облдержадміністрації відзначив, що внаслідок такої масштабної реконструкції із 876 шкіл Вінницької області 770 (майже 85%) працюватимуть на альтернативному виді палива. Загалом планується перевести на альтернативні види палива всі школи Вінниччини.

«Важливими об’єктами з переведення на альтернативні види палива також є центральні районні лікарні. Адже вони мають достатньо великі площі і відповідно споживають надзвичайно велику кількість газу. Тому наразі вже підготовлено проектну документацію, згідно з якою 14 районних лікарень буде переведено на альтернативні види палива вже у цьому році. Аналогічна робота проводиться у соціальних закладах області з постійним перебуванням людей», - поінформував Андрій Гижко.

Вінниччина співпрацює з міжнародними фондами та проектами щодо запровадження альтернативної енергетики. Завдяки такого роду співпраці, в місті Вінниця проводиться реконструкція ряду теплових мереж, що забезпечить скорочення споживання природного газу.

«Приємно відзначити, що на сьогодні, внаслідок проведеної роботи, Вінницька область знаходиться у п’ятірці областей-лідерів зі скорочення споживання природного газу», - наголосив Андрій Гижко.

Крім того, Вінницька ОДА розглядає можливість передбачити в обласному бюджеті кошти на компенсацію відсоткової ставки кредитів населенню, яке відмовлятиметься від використання у своїх будинках опалювальних котлів на природному газі, на користь тих, що працюють на альтернативних видах палива.

18 вересня відбулося засідання Експертної ради з питань інвестиційно-банківської діяльності щодо кредитування енергозбереження під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка та за участі керівників банківських структур, на якому обговорено механізм компенсації та суму виплат за даною програмою.

версія для друку