українська російська англійська
Олександр Шлапак: Україна зробить все можливе для отримання другої позики Світового банку
19.09.2014 | 20:07
Прес-служба Міністерства фінансів

19 вересня Міністр фінансів України Олександр Шлапак та Віце-президент Світового банку у регіоні Європи та Центральної Азії Лора Так обговорили можливість ухвалення рішення про виділення другої частини коштів позики на політику розвитку (DPL-2). Зокрема, мова йшла про виклики, які стоять перед Україною сьогодні, та можливі ризики, які державі необхідно подолати.

Мова йшла про фіскальну та макроекономічну ситуацію в Україні. Як зазначила Віце-президент Світового банку у регіоні Європи та Центральної Азії, від стабілізації залежатиме і відповідне рішення Світового банку. Разом з тим Лора Так наголосила на тому, що Світовий банк з усією відповідальністю ставиться до зобов’язань, які взяв на себе цього року. А тому, для отримання другої позики у 2014 році, Україна має виконати всі умови протягом наступних трьох місяців. Важливо, щоб макроекономічна і фіскальна ситуація лишалися стабільними, продовжувалася програма співпраці із МВФ. Також представники Світового банку висловили надію, що в Україні відбудеться значима реструктуризація газового сектору, позитивні зміни та рекапіталізація банків, також було акцентовано на реалізації програми соціального захисту вразливих верств населення.

Міністр фінансів Олександр Шлапак запевнив, що Україна зробить все можливе для виконання цих пунктів: «Ми намагатимемося зробити все, щоб якомога швидше виконати наші зобов’язання стосовно прийняття законодавчих актів для отримання коштів».

Крім питання щодо отримання другої частини коштів на політику розвитку, Міністр фінансів також розповів про створення фонду для відбудови Донбасу та запропонував Світовому банку допомогти Україні у цьому напрямку.  

«Ми зараз розпочали амбітний проект «Стіна», в рамках якого вздовж усього кордону з Росією і тепер по всьому кордону між нашими військами і військами російськими будуть спеціальні укріплення і кордон. Окрім того, нам потрібні кошти на оновлення інфраструктури – це школи, лікарні, транспортна структура, енергетика. На все це будуть потрібні кошти. І ми хочемо створити фонд і запросити всіх наших партнерів допомогти нам відновити нормальне хороше життя для людей, які сьогодні постраждали у війні», - зазначив Олександр Шлапак.

Лора Так підтримала пропозицію Міністра. Між тим вона зазначила, що спершу необхідно провести спільну оцінку тих збитків, яких зазнала територія. «Перша місія, яка проводитиме оцінку, має приїхати наприкінці місяця. Це буде спільна оцінка ООН, ЄС та Світового банку. Необхідно визначити збитки, втрати і вартість реконструкції. Ідея полягає в тому, щоб ідентифікувати пріоритетні зони та сектори. Ми вже працюємо з ООН та Євросоюзом по визначенню вартості потреб для біженців», - зазначила Лора Так.

 

версія для друку