українська російська англійська
Укрзалізниця створила комісію з профілактики правопорушень та корупції
22.09.2014 | 14:07
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

Керівництво Укрзалізниці посилює заходи щодо запобігання корупційним проявам та порушенням законодавства у всіх напрямках діяльності галузі. Зокрема, 17 вересня, згідно з наказом № 593-Ц/од, на державному підприємстві почала діяти Комісія з питань профілактики правопорушень та запобігання корупції на залізничному транспорті. Мета новоствореної структури – організація роботи зі зміцнення законності і правопорядку на залізничному транспорті, дотримання вимог антикорупційного законодавства.

Після призначення на посаду генеральний директор Укрзалізниці Борис Остапюк заявив, що його головною метою є зробити галузь максимально відкритою із прозорими механізмами. «Моя ціль – створити ефективну галузь, що діятиме і розвиватиметься за європейськими законами, – наголосив Борис Остапюк. – Задля цього ми ліквідовуємо корупційні схеми, що наповнюють чиїсь кишені в обхід державного бюджету, незважаючи на те, що буде багато незадоволених такими кроками».

Раніше виконуючий обов’язки генерального директора Укрзалізниці Максим Бланк в інтерв’ю журналістам також говорив, що для менеджерів, які управляють державним майном, в подібних перевірках та контролю громадськості немає нічого неприємного і образливого. «Кожен керівник, найнятий на роботу державою, повинен звикнути, що будь-коли до нього можуть зайти і перевірити. На мій погляд, це правильна європейська практика, якої слід дотримуватися», – висловив свою позицію Максим Бланк.

Комісія з питань профілактики правопорушень та запобігання корупції контролюватиме дотримання вимог чинного законодавства та координуватиме взаємодію з органами державної влади, правоохоронними та контролюючими органами. Серед іншого вона надаватиме методичну, організаційну та правову допомогу з питань організації роботи з профілактики правопорушень та запобігання корупції. Передбачається також висвітлення діяльності з питань профілактики правопорушень та запобігання корупції на залізничному транспорті в засобах масової інформації.

Робота комісії сприятиме виявленню, вивченню і усуненню причин, що сприяють злочинним проявам, викликають соціальну напругу в трудових колективах.

Комісія також має право порушувати питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб, які належним чином не забезпечують організацію виконання роботи з питань профілактики правопорушень та запобігання корупції.

 

 

 

версія для друку