українська російська англійська
НКЦПФР скасовує рішення про врегулювання провадження діяльності профучасників у Криму
22.09.2014 | 14:14
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

НКЦПФР на одному зі своїх останніх планових засідань прийняла рішення «Про скасування рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 29 липня 2014 року №974 «Про врегулювання питань щодо провадження професійної діяльності на фондовому ринку товариствами, які зареєстровані та розташовані на території Автономної Республіки Крим і міста Севастополь».

«Рішення, яке скасовує Комісія, було розроблене, зважаючи на Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», враховуючи неможливість здійснювати Комісією контроль та нагляд за діяльністю професійних учасників фондового ринку, зареєстрованими та розташованими на території Автономної Республіки Крим і  м. Севастополь. Але нині регулятор фондового ринку отримав відмову в його державній реєстрації. Згідно з висновком Міністерства юстиції України, відповідно до частини п’ятої статті 19 Господарського кодексу України, незаконне втручання та перешкоджання господарській діяльності суб'єктів господарювання з боку органів державної влади, їх посадових осіб при здійсненні ними державного контролю та нагляду забороняються. У той же час, на території України, в тому числі й на тимчасово окупованій, діють Конституція та закони України, при цьому особливості здійснення економічної діяльності на ній визначаються законом. Проте, на даний час, такі особливості законом не встановлені», – пояснила Ірина Курочкіна, директор департаменту регулювання депозитарної та клірингової діяльності НКЦПФР.

Нормативно-правовий акт, у державній реєстрації якого відмовлено, підлягає скасуванню органом, що його видав, у п’ятиденний термін з дня отримання рішення про таку відмову. Тож наразі Комісія виконує норми законодавства. 

 

 

версія для друку