українська російська англійська
Держінвестпроект: В АПК України залучено найбільшу китайську інвестицію в 58 млн. дол.
22.09.2014 | 20:06
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Сьогодні, 22 вересня, в інформаційному агентстві «Укрінформ» Голова Держінвестпроекту Сергій Євтушенко підписав тристоронній меморандум про наміри щодо залучення найбільшої прямої китайської інвестиції за всю історію незалежності України на суму в $ 58 млн. Угоду підписано з Китайсько-українською аграрною компанією «Фанда» та Чернігівською ОДА. У підписанні взяли участь фінансовий директор Китайсько-української аграрної компанії «Фанда» Сунь Чжидонг та  в.о. голови Чернігівської ОДА Сергій Журман.

«Ми маємо надзвичайно хорошу новину для нашого економічного сьогодення, адже в Україну заходить найбільша китайська інвестиція за 23 роки незалежності в розмірі $ 58 млн. Ці кошти будуть спрямовані на створення суперсучасного тваринницького і рослинницького комплексів. І, що важливо, їх отримає Чернігівська область, яка якнайбільше потребує інвестицій у розвиток. Для порівняння, загальна сума прямих китайських інвестицій, що надійшли в Україну за останні два десятки років, становить всього $ 20,3 млн.», – сказав Сергій Євтушенко.

За словами Голови Держінвестпроекту, агропромисловий проект, який реалізовуватиме китайсько-українська компанія «Фанда», розвиватиметься на території Чернігівської області Корюківського району, на базі сільськогосподарських підприємств ВСК «ім. Горького» та МКП «Злагода». «Завдяки цій угоді ми перевернемо інвестиційну статистику Чернігівщини, а також зможемо забезпечити місцеве населення 1,5 тис. вискооплачуваних робочих місць та залучити передові технології у створення надсучасного тваринницького комплексу», – додав він.

В.о. голови Чернігівської ОДА Сергій Журман зазначив, що Чернігівщина, беззаперечно, потребує інвестицій, адже наразі перебуває на останніх позиціях серед інших регіонів України в рейтингу інвестпривабливості. «Ми активно працюємо над покращенням інвестиційної привабливості регіону й повністю відкриті до співпраці з новим інвестором, тому зі свого боку гарантуємо всю необхідну підтримку в реалізації цього проекту», – наголосив Сергій Журман.

Виконавчий директор Китайсько-української аграрної компанії «Фанда», представник компанії «DARA Group» Кирило Сахно презентував учасникам заходу план розвитку проекту, який передбачає чотири етапи: розвиток рослинництва ($17,5 млн. інвестицій) – зокрема, буде створено сучасну агрофірму для вирощування зернових культур і кормових трав; створення свинокомплексу ($12,5 млн.), де вирощуватиметься близько 50 тис. свиней у рік. Компанія працюватиме також над розведенням великої рогатої худоби ($25 млн.) – для цього буде зведено 4 комплекси ферм, у кожному з яких утримуватиметься 5 тис. тварин. Четвертим кроком на шляху до повноцінної реалізації інвестпроекту ($2,5 млн.) передбачено створення тепличного комплексу з вирощування овочів та їх переробки.

Директор напряму скотарства корпорації «Хуанфань Цюй» Лю Конг наголосив:«Для нас дуже важливим є факт налагодження стратегічного партнерства з Україною на державному рівні. Сподіваємося, що співпраця буде успішною та сприятиме новим надходженням китайських інвестицій в Україну».

 

Довідково

Китайсько-українська аграрна компанія «ФАНДА»  створена у жовтні 2013 року як спільне підприємство між Китайською промисловою корпорацією «Хуанфань Цюй» та українською компанією «Dara Group».

Корпорація «Хуанфань Цюй» – сільськогосподарське підприємство в провінції Хенань, яке спеціалізується на розведенні великої рогатої худоби, вирощуванні високоякісного насіння різних культур, переробці та зберіганні фруктів та овочів. Корпорація володіє землями площею 10 тис. га, на якій працює понад 12 тис. працівників. Компанія має 16 підлеглих сільськогосподарських підприємств, 9 промислово-торговельних акціонерних підприємств та 6 великих ферм.

Компанія «DARA Group» – українська багатогалузева група компаній, що спеціалізується на гірничовидобувній, енергетичній, інвестиційній, сільськогосподарській, торговельній, науково-дослідницькій та інших сферах діяльності. Також група надає послуги в галузі хімічної промисловості, видобутку нафти і газу, транспорту та охорони здоров'я. Компанія є засновником громадської організації «Українське суспільство дружби із зарубіжними країнами», яка є партнером Китайського товариства «Китайське суспільство дружби з зарубіжними країнами».

 

 

 

версія для друку