українська російська англійська
10 військових направили з Дніпропетровська до Естонії на лікування
23.09.2014 | 11:16
Дніпропетровська ОДА

Напередодні естонські медики неодноразово зв’язувались зі спеціалістами Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова, обговорювали з ними список претендентів на лікування за кордоном, детально вивчали їх діагнози. У результаті було прийнято рішення щодо надання лікування та реабілітації 8 пацієнтам цього медзакладу. Решта військових, які також відправилися до Естонії, – пацієнти Дніпропетровських лікарень №6 та №16.

«Уже не перший раз ми відправляємо поранених на лікування до країн ЄС. Наразі на наше прохання відгукнулася й Естонія. Ми провели конструктивні переговори. Спочатку йшлося про 24 поранених, але після всіх нарад зупинилися на 10. Естонська сторона взяла на себе всі витрати з транспортування, лікування і реабілітації солдат, за що ми їм дуже вдячні. Хлопці будуть перебувати там стільки, скільки потрібно, тобто до повного одужання», – сказав заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Борис Філатов.

10 військових, які відлетіли до Естонії, – це представники 703 батальйону, «Шахтарська», «Донбасу», «Дніпра-1», військових частин 3027 та 4615. Характер травм пацієнтів: поранення кінцівок, грудної клітини та черевної порожнини. Стан більшості поранених солдат медики розцінюють як середньої важкості.

Разом із хлопцями до Естонії вилетіла делегація з Дніпропетровська для переговорів.

«В Естонії відкрився сучасний протезний центр, ми летимо ознайомитися з його роботою. За попередньою домовленістю, наші поранені зможуть отримувати там протези. Також ми сподіваємось, що незабаром такий центр з’явиться й у нас в регіоні за підтримки інвесторів», – розповів радник голови ОДА Борис Трейгерман.

версія для друку