українська російська англійська
Олег Мусій бере участь у спеціальній сесії Генеральної Асамблеї ООН
23.09.2014 | 16:46
Прес-служба Міністерства хорони здоров'я

Делегація України на чолі з Міністром охорони здоров’я Олегом Мусієм бере участь у спеціальній сесії Генеральної Асамблеї Організації об’єднаних націй щодо подальшої діяльності в зв'язку з Програмою дій Міжнародної конференції з народонаселення і розвитку. 69-а сесія Генамблеї ООН проходить цими днями в Нью-Йорку. 22 вересня 2014 року Міністр охорони здоров’я Олег Мусій виступив на Генеральній Асамблеї з доповіддю.

Він зазначив, що Україна зробила свій внесок в аналіз результатів виконання Програми дій Міжнародної конференції з народонаселення та розвитку (МКНР), і цей аналіз свідчить про те, що протягом минулих 20 років нам вдалося досягти значних позитивних результатів. «Завдяки впровадженню національних програм з планування сім’ї та репродуктивного здоров’я значно зменшилася материнська смертність, суттєво знизилася кількість небажаних вагітностей та абортів. Також ми досягли зниження показників темпів розповсюдження ВІЛ-інфекції та інших інфекцій, що передаються статевим шляхом. Прийнято закон про протидію домашньому насильству та державну програму забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків. В Україні проводяться фундаментальні демографічні дослідження, які допомагають у розробці державної політики. Відбуваються зміни у сфері соціального захисту населення та захисту прав осіб похилого віку на основі Принципів ООН щодо осіб похилого віку та Мадридського міжнародного плану дій із старіння населення. Ми усвідомлюємо, що поруч з досягненнями цих 20 років існує низка проблемних питань, які залишаються невирішеними. Необхідно продовжувати нашу співпрацю для подальшого покращення якості життя людей та їхньої безпеки», - сказав Міністр.

Олег Мусій висловив вдячність партнерам з Фонду ООН у галузі народонаселення за постійну системну підтримку роботи Уряду України, спрямовану на досягнення цілей, поставлених МКНР. «Ми відчуваємо вашу солідарність, яка втілюється у конкретних передових проектах в Україні, а також висловлюємо окрему подяку за надану гуманітарну допомогу для внутрішньо-переміщених осіб, які були змушені залишити свої домівки через загрозу їх життю та безпеці, пов'язану з гібридною війною Росії проти України та підтримкою нею терористів і сепаратистів», - підкреслив він.

«Ми переконані, що подальша політика в сфері розвитку має зосередитися на підвищенні добробуту і доходів, збереженні доброго здоров’я, з особливою увагою до репродуктивного здоров’я через профілактику та якісну медичну допомогу. Не менш важливою частиною подальшого розвитку є якісна і доступна освіта протягом життя, забезпечення реальної, а не декларованої гендерної рівності, ефективна комплексна відповідь на виклики, пов’язані зі старінням населення планети. Україна є однією зі "старих" держав світу за віковою структурою населення і розглядає старіння населення як важливий демографічний процес сучасності, який багато в чому визначить портрет людства в цьому столітті. Ми би хотіли підкреслити важливість подальшої підтримки з боку всіх держав діяльності Фонду ООН в галузі народонаселення щодо старіння населення», - сказав Олег Мусій.

Він наголосив, що Україна високо цінує співробітництво з Фондом та висловлює подяку за надання нам систематичної підтримки в розробці та реалізації державної політики у відповідь на соціальні та економічні виклики, пов'язані із старінням. Наш головний спільний проект — розробка (з майбутньою реалізацією) комплексної національної програми із старіння населення на основі Мадридського плану.

«Для досягнення поставлених цілей необхідні значні ресурси, і тому ми закликаємо уряди країн-донорів посилити підтримку діяльності ЮНФПА в галузі старіння населення, як на глобальному рівні, так і в Україні», - зазначив урядовець.

«Ми згодні, що вирішення проблем розвитку вимагає систематичної цілеспрямованої спільної роботи всіх зацікавлених сторін. Ефективним механізмом розбудови такого партнерства і дотримання глобальних стратегій є співпраця з ООН. У зв'язку з цим, ми би хотіли висловити нашу підтримку діяльності ООН з подальшого виконання Плану дій МКНР після 2014 року», - сказав Олег Мусій.

Україна пропонує включити висновки та рекомендації, які були зроблені в доповіді Генерального Секретаря, а також результати регіональних переглядів виконання Програми дій МКНР, соціально-економічних питань, пов'язаних із старінням населення, в глобальний порядок денний у галузі розвитку на період після 2015 року.

«Від імені українського Уряду ще раз висловлюю щиру вдячність Фонду народонаселення за допомогу і підтримку України. Планета Земля — наша спільна домівка. Війни, конфлікти, екологічні катаклізми давно перестали бути проблемою однієї країни. Ми живемо в епоху глобалізації і якщо щось трапляється у тій, чи іншій країні, це зачіпає кожного з нас. Тому ми маємо докласти спільних зусиль для досягнення миру і безпеки кожної людини у всьому світі», - резюмував Олег Мусій.

З повним текстом виступу можна ознайомитися тут.

 

 

версія для друку