українська російська англійська
Олександр Шлапак: Значних підстав для дестабілізації курсу української гривні на сьогодні немає
23.09.2014 | 16:56
Прес-служба Міністерства фінансів

Значних підстав для дестабілізації курсу української гривні на сьогодні немає. Про це заявив Міністр фінансів України Олександр Шлапак 23 вересня після наради за участю Президента України, Прем'єр-міністра, Голови НБУ та керівників банків І групи. На зустріч також були запрошені найбільші експортери й імпортери.

«Як наші товарні потоки, так і потоки капіталу говорять про те, що курс абсолютно нормально балансується на рівні 13 грн. Все інше, це бажання або застрахувати валютні ризики, або, можливо, заробити на таких валютних спекуляціях», - пояснив Олександр Шлапак.

Як зазначив Міністр фінансів, спроби спекулювати на курсу гривні будуть жорстко каратися з боку Нацбанку, а за потреби, можливо, і правоохоронних органів. 

«На сьогоднішній день є певні внутрішні домовленості відповідного утримання курсу. Якщо хтось не дотримається таких домовленостей, в Нацбанку є достатньо заходів впливу на подібні комерційні банки, оскільки вони на сьогоднішній день зривають ситуацію, в першу чергу, на своєму власному ринку. Адже курс за 15 грн. – це подальший і  фактично неконтрольований відтік депозитів із комерційних банків, а відтак проблема насамперед у самій банківській системі», - зауважив Міністр.

Олександр Шлапак також звернув увагу на те, що зараз починається основний захід валюти від агроекспортерів. І це разом із адміністративними заходами НБУ допоможе стабілізувати ситуацію. Урядовець переконаний, результат не змусить себе довго чекати.

версія для друку