українська російська англійська
Україна наголошує на неприпустимості репресій на території тимчасово окупованої АРК
23.09.2014 | 17:45
Прес-служба Міністерства закордонних справ

22 вересня в штаб-квартирі ООН розпочала роботу Світова конференція з питань корінних народів. Делегація нашої держави на чолі з Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним взяла участь у круглому столі, присвяченому імплементації прав корінних народів на національному і місцевому рівні. Глава зовнішньополітичного відомства України у своєму виступі наголосив на неприпустимості репресій кримськотатарського народу на території тимчасово окупованої РФ Автономної Республіки Крим і міста Севастополь. П.Клімкін поінформував учасників Конференції про заходи, яких вживає Уряд України для захисту прав та інтересів кримських татар як корінного населення Криму у контексті виконання зобов'язань України відповідно до Декларації з прав корінних народів.

У роботі Конференції також взяв участь Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та Представник Президента України з питань кримських татар Мустафа Джемілєв. У своїй промові Рефат Чубаров засудив дії РФ, спрямовані на недопущення участі Меджлісу та інших організацій корінних народів у Конференції з питань корінних народів, а також запропонував створити у рамках ООН механізм моніторингу дотримання прав кримськотатарського населення як корінного народу Криму.

У рамках Конференції був схвалений підсумковий документ, у якому закріплені міжнародні механізми врахування інтересів корінних народів світу у процесі прийняття рішень, які мають вплив на їхнє життя, а також практичної реалізації положень Декларації з прав корінних народів.

 

 

версія для друку