українська російська англійська
До підвищення енергоефективності Україна має іти на рівні з ЄС, але наздоганяючи втрачене
24.09.2014 | 17:07
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час зустрічі з Директором Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янезом Копачем, яка відбулася 24 вересня у приміщенні Агентства, наголосив, що Україна до підвищення енергоефективності має іти на рівні з ЄС, але наздоганяючи втрачене.

За словами Сергія Савчука сьогодні в Україні відбуваються стрімкі реформи у сфері підвищення енергоефективності, основною метою яких є заміщення споживання імпортованого газу.

«Протягом 23 років було зроблено мало реальних кроків для підвищення енергоефективності. Тепер ми маємо надолужити згаяний час, діяти ефективно та рішуче», - заявив Сергій Савчук.

Голова Держенергоефективності проінформував Янеза Копача, що сьогодні відповідно до вимог ЄС, Агентство реалізує низку ініціатив, починаючи із зміни стратегічних підходів до державної політики у сфері енергоефективності та альтернативної енергетики, законодавчих реформ, впровадження нових фінансових механізмів стимулювання, перегляду функцій Держенергоефективності, і закінчуючи змінами структури та персоналу Агентства.

В свою чергу Янез Копач запевнив у готовності Секретаріату Енергетичного Співтовариства надавати Агентству допомогу на шляху цих реформ.

«Секретаріат існує, щоб допомагати членам Енергетичного Співтовариства, здійснювати реформи, обумовлені Договором про членство. Наразі перед Україною, яка сьогодні головує у Енергетичному Співтоваристві, стоять особливі виклики в енергетичній сфері. Отже ми готові надати допомогу для їх подолання», - підкреслив Янез Копач.

Під час обговорення стану прийняття Україною нормативних документів відповідно до зобов’язань перед Енергетичним Співтовариством, Сергій Савчук зазначив: «Ми чітко усвідомлюємо необхідність швидкого прийняття  Національних планів дій з енергоефективності та відновлюваної енергетики. Останній вже схвалений Урядовим комітетом та днями буде  розглянутий Урядом. Національний план дій з енергоефективності найближчим часом також буде подано на розгляд Урядового комітету».

Наприкінці зустрічі сторони домовились, що Агентство у співпраці з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства докладуть максимум зусиль для прискорення імплементації в Україні вимог ЄС з енергоефективності та розвитку альтернативної енергетики.

 

версія для друку