українська російська англійська
МЗС щодо ноти протесту у зв'язку з незаконними діями російських правоохоронних органів стосовно громадянки України Н.Савченко
24.09.2014 | 17:36
Прес-служба Міністерства закордонних справ

Сьогодні до Міністерства закордонних справ України було викликано консула Посольства Російської Федерації в Україні, якому вручено ноту протесту у зв’язку з незаконними діями російських правоохоронних органів стосовно громадянки України Надії Савченко. 

Як відомо, Надія Савченко за безпідставними звинуваченнями утримується під вартою в Російській Федерації і 22 вересня була етапована з СІЗО № 3 м. Воронеж до м. Москва для проведення примусової психіатричної експертизи. При цьому офіційної інформації про переведення громадянки України до м. Москва та місце її подальшого тримання під вартою не було надано ні Посольству України в Російській Федерації, ні захисту Н.Савченко.

Представнику Посольства РФ в Україні було заявлено про вимогу української сторони щодо негайного забезпечення реалізації передбаченого статтею 13 Консульської Конвенції між Україною та Російською Федерацією права консула Посольства України в Росії відвідати громадянку України.

Українська сторона також наполягає на виконанні раніше заявлених вимог щодо звільнення та повернення в Україну Надії Савченко та інших політичних в’язнів – громадян України, які незаконно утримуються в Росії, зокрема Олега Сенцова.

 

 

версія для друку