українська російська англійська
Спеціальна медкомісія визначатиме необхідність відправлення поранених на лікування за кордон
26.09.2014 | 11:04
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Аби впорядкувати та спростити процедуру відправлення на лікування за кордон  важкопоранених, члени постійно діючого штабу МОЗ України з питань організації медичного забезпечення за умов надзвичайних ситуацій ухвалили рішення створити спеціальну медичну комісію. До її складу увійдуть  провідні військові лікарі, науковці, кращі вузькопрофільні фахівці Академії медичних наук та волонтери, які опікуються збором коштів на лікування.

Окремим наказом медкомісія сформує перелік показань, за якими військовослужбовців спрямовуватимуть на лікування в іноземні клініки.

Крім того, планується більш тісно співпрацювати з іноземними медустановами та запрошувати їх представників до України з метою персонального відбору поранених. Це дозволить гарантувати спроможність клініки вилікувати важкохворих.

З метою оптимізації коштів, виділених на лікування військовослужбовців, учасники засідання штабу також ухвалили рішення розширити практику запрошення кращих іноземних хірургів з Франції, Німеччини та інших країн світу для оперативного лікування важких хворих в Україні. Це заощадить кошти на транспортування та харчування пацієнтів в іноземній клініці та водночас покращить практичні навички вітчизняних фахівців, які на високому рівні надаватимуть допомогу в Україні.

версія для друку