українська російська англійська
Міноборони прозвітувало про фінансування та використання коштів
26.09.2014 | 13:35
Прес-служба Міністерства оборони

Гарантувати безпеку держави може тільки добре оснащене та підготовлене військо. Для цього потрібні великі фінансові ресурси. На цьому 25 вересня під час брифінгу в “Укрінформі” наголосив директор департаменту фінансів Міністерства оборони України генерал-лейтенант Іван Марко.

За його словами, відповідно до Закону України “Про державний бюджет”, на поточний рік Міністерству оборони передбачено 27 млрд. грн., що складає 1,8% від ВВП. З цієї суми 13,7 млрд. грн. призначено за загальним фондом, 11,7 млрд. грн. отримано з коштів резервного фонду, 1,5 млрд. грн. – спеціальний фонд, який формується в Міністерстві оборони, 149 млн. грн. – благодійна допомога від небайдужих громадян України. За призначенням – 14,7 складають соціальні виплати та захищені видатки, 12,3 млрд. грн. – кошти на матеріально-технічне забезпечення, утримання Збройних Сил, техніки та підготовку військ.

«Основне завдання – забезпечити цільове ефективне використання коштів», – наголосив директор департаменту фінансів Міноборони.

За його словами, з резервного фонду на матеріально-технічне та соціальне забезпечення потреб оборони, проведення АТО Урядом виділено 18,3 млрд. грн. Для Міністерства оборони України з цієї суми передбачено 11,702 млрд. грн.

«Наголошую, з виділеної суми – 11,702 млрд. грн., а не “18 мільярдів”, про які говорять окремі політики – відповідно до помісячного розпису ми вже отримали 6,9 млрд. грн, які вже обліковані у Державному казначействі і використовуються за відповідним напрямком», – розповів генерал-лейтенант Іван Марко.

Станом на 25 вересня з останньої суми використано 3,8 млрд. грн., а на залишок вже взяті бюджетні зобов’язання. Зокрема, 1,249 млрд. грн. – на ремонт озброєння та військової техніки, 720 млн. грн. – на грошове забезпечення, 336 млн. грн. – на закупівлю пально-мастильних матеріалів, 534 млн. грн. – на закупівлю озброєння та військової техніки. 126 млн. грн – на рахунку для харчування особового складу і будуть перераховані по мірі надходження актів.

«Хочу звернути увагу, що невикористані кошти знаходяться на рахунках Держказначейства, відповідно до чинного законодавства, а не “гуляють” по комерційних банках. На них вже взяті бюджетні зобов’язання і укладені контракти. Кошти будуть використані по мірі надходження продукції», – повідомив генерал-лейтенант Іван Марко.

Директор департаменту фінансів Міноборони додав, що «розпорядник бюджетних коштів після отримання товарів, робіт і послуг, відповідно до умов взятого бюджетного зобов’язання, приймає рішення про їх оплату та надає відповідні платіжні доручення до Державної казначейської служби».

Він також зазначив, що Міністерством оборони і Генеральним штабом розроблені і подані до Міністерства фінансів документи, які регламентуватимуть фінансову систему на особливий період.

версія для друку