українська російська англійська
Мінсоцполітики: Уряд робить усе можливе, щоб захистити українців від торгівлі людьми
30.09.2014 | 09:22
Прес-служба Міністерства соціальної політики

На сьогодні 72 громадянам Мінсоцполітики встановило статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Усі вони отримують необхідну психологічну, медичну, правову допомогу, допомогу у навчанні та перекваліфікації, сприяння у працевлаштуванні, а також одноразову матеріальну допомогу - у розмірі прожиткового мінімуму. Про це повідомила заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович під час прес–конференції з нагоди презентації проекту «Запобігання торгівлі людьми в Україні шляхом посилення економічних можливостей представників груп ризику», що спільно впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Міністерством соціальної політики за фінансової підтримки урядів Канади та Норвегії.

У заході також взяли участь Посол Мадіна Джарбусинова, Спеціальний представник та Координатор ОБСЄ з протидії торгівлі людьми, Посол Вайдотас Верба, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Йон Елведал Фредріксен.

Урядовець, зокрема, зазначила, що законодавство України у сфері протидії торгівлі людьми є не лише актуальним, але й досить гнучким. «Ми маємо можливість надавати допомогу не лише громадянам України, але й іноземцям та особам без громадянства, а також всім без винятку особам, які постраждали від торгівлі людьми незалежно від їх віку, статі, громадянства, бажання співпрацювати з правоохоронними органами та інших ознак. Наприклад, серед осіб, яким Міністерством встановлено статус, шестеро – іноземці, які отримали повний спектр соціальних послуг і матеріальну допомогу. Ми розуміємо, що ці цифри не відображають реальний стан речей щодо кількості постраждалих, тому попереду ще багато роботи. І це не тільки виявлення жертв торгівлі людьми, а перш за все - попередження цього злочину», - сказала Наталія Федорович.

Ратифікація Україною низки міжнародних нормативно–правових актів, спрямованих на протидію торгівлі людьми, та прийняття у 2011 році національного Закону у цій сфері стало важливим кроком вперед на шляху подолання цього явища, вважають у Мінсоцполітики. Однак нині перед державою постали нові виклики і тенденції у сфері протидії торгівлі людьми, пов’язані з хвилею внутрішньої міграції громадян, які переселяються з окупованої території та районів ведення антитерористичної операції в інші регіони України.

За словами Наталії Федорович, масштабна та часом безконтрольна міграція населення зі сходу підвищує ризик потрапляння людей у ситуацію торгівлі людьми, особливо це стосується дітей, які складають більш ніж третину переселенців. Відсутність верховенства права в кризових регіонах створює середовище, в якому процвітає організована злочинність та експлуатується населення: ослабляється прикордонний контроль, з’являються факти трудової експлуатації населення сепаратистами, повідомляється про спроби вивозу українських дітей до Росії з метою їх так званого «спасіння».

«Розуміючи нові виклики, які постають перед нами сьогодні, ми намагаємося зробити все можливе, аби убезпечити наших громадян від потрапляння у ситуацію торгівлі людьми. Надзвичайно важливу підтримку у цьому нам надають міжнародні та громадські організації. Ми щиро їм вдячні за це і вітаємо початок реалізації проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Запобігання торгівлі людьми в Україні шляхом посилення економічних можливостей представників груп ризику», - підкреслила заступник Міністра.

Вона також висловила сподівання, що впровадження проекту дозволить знизити кількість вразливих до торгівлі людьми громадян. «Звичайно, ми стоїмо ще на самому початку подолання цієї проблеми. Але завдяки спільним зусиллям, завдяки належній співпраці центральних та місцевих органів виконавчої влади, правильній координації діяльності ми зможемо досягти ефективних результатів», - зазначила Наталія Федорович.

Довідково

Проект «Запобігання торгівлі людьми в Україні шляхом посилення економічних можливостей представників груп ризику» спрямований на підтримку створення інноваційних соціальних підприємств в окремих регіонах України (пілотні регіони ще визначаються), які б забезпечили набуття вразливими верствами населення навичок роботи у сферах, де наявні добре оплачувані робочі місця.

Реалізація проекту дозволить підвищити економічні можливості людей, що знаходяться в групі ризику торгівлі людьми, та колишніх жертв через застосування моделі соціального бізнесу, зокрема шляхом забезпечення вразливим верствам населення достатнього та стійкого доходу на батьківщині.

 

версія для друку