українська російська англійська
На ХІІ Українській конференції з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу обговорено питання ядерної безпеки
30.09.2014 | 11:06
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

З 22 по 25 вересня 2014 року за участі Міністерства енергетики та вугільної промисловості в м. Кузнецовськ на базі ВП «Рівненська АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» відбулася ХІІ Українська конференція з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу.

У роботі Конференції взяли участь також фахівці Держатомрегулювання України, ДП «НАЕК «Енергоатом», науковці Інституту ядерних досліджень НАН України,  представник Шведського агентства з питань радіаційної безпеки. Уперше до участі у Конференції були запрошені працівники об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами спецкомбінатів ДК УкрДО «Радон».

У ході Конференції спеціалісти у сфері фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу мали можливість обмінятись набутим досвідом з питань створення систем фіззахисту, обліку та контролю ядерних матеріалів при будівництві нових ядерних установок, імплементації в законодавство України основоположних принципів фізичного захисту ядерних установок та ядерних матеріалів, що відображені в Конвенції з фізичного захисту ядерного матеріалу та ядерних установок, правових та економічних аспектів фізичного захисту. Розглядалися питання синергізму фізичної ядерної безпеки та технічної ядерної безпеки, ядерної криміналістики та кіберзлочинності.

На Конференції було представлено понад 30 доповідей та проведено круглий стіл, присвячений проблемам забезпечення фізичного захисту радіоактивних матеріалів, обліку та контролю ядерних матеріалів в умовах реальної загрози.

Учасники круглого столу визнали необхідність розробки низки нормативно-правових актів та перегляду існуючих в сфері фізичного захисту у зв'язку з виникненням зовнішніх загроз для держави.

За результатами роботи Конференції було прийняте рішення щоб XIII Українську конференцію з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів провести на Хмельницькій АЕС ДП «НАЕК «Енергоатом» у вересні наступного  року.

 

 

версія для друку