українська російська англійська
Мінсоцполітики: Влітку 2014 року вдалося охопити оздоровленням та відпочинком майже 2,5 млн. дітей шкільного віку
30.09.2014 | 19:01
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Незважаючи на складність ситуації в країні, влітку 2014 року вдалося охопити оздоровленням та відпочинком 2 467 966 дітей шкільного віку або 57,4% від загальної кількості дітей шкільного віку, з них оздоровленням – 840 654 дитини та відпочинком – 1 627 312 дітей. Особливу увагу, як завжди, було приділено дітям так званих пільгових категорій: дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування, дітям з багатодітних та малозабезпечених сімей, дітям-інвалідам. Їх на сьогодні забезпечено оздоровленням відповідно на 94,7%, 93,2% та 92,1% від запланованих показників.

Про це повідомила заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович під час розширеного засідання Центрального міжвідомчого оперативного штабу з координації проведення оздоровчої кампанії 2014 року за участю керівників регіональних штабів, представників обласних та Київської міської державних адміністрацій, центральних органів виконавчої влади, Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності, Федерації профспілок.

„Ми сьогодні підбиваємо попередні підсумки літнього оздоровлення, однак оздоровча кампанія ще триває. На жаль, в цьому році організація оздоровлення та відпочинку дітей супроводжувалася і супроводжується серйозними викликами, повязаними з анексією Криму, втратою дитячих закладів у зоні проведення антитерористичної операції та великою кількістю вимушених переселенців із регіонів проведення бойових дій. Хочу подякувати керівництву тих областей, завдяки зусиллям яких понад 8000 маленьких українців із сімей переселенців, загиблих і важко поранених „майданівців”, учасників АТО також були забезпечені оздоровленням та відпочинком”, - наголосила заступник Міністра.

Водночас Наталія Федорович поінформувала, що Міністерству спільно з Фондом народонаселення ООН в Україні вдалося організувати спеціалізовані зміни для 178 дітей із Донецької та Луганської областей на Львівщині та Полтавщині. Крім того, вже 203 дитини оздоровилися в Республіці Польща і 110 – в Грузії (нині з урядами цих держав обговорюється можливість направлення дітей на оздоровлення у жовтні-грудні ц.р.).

Урядовець закликала представників місцевих органів влади зі свого боку активно сприяти пошуку додаткових можливостей для забезпечення дітей оздоровленням та відпочинком й використовувати ту допомогу, яку готова надати Україні міжнародна спільнота.

Всього, за її словами у 2014 році в Україні здійснювали оздоровлення та відпочинок дітей 14523 дитячі заклади. Семи закладам - у Закарпатській, Київській, Львівській, Одеській та Сумській областях, незважаючи на скруту, вдалося цього року відновити свою роботу. У той же час відкрито й п’ять нових - на Запоріжжі, Львівщині, Одещині, Сумщині, Черкащині.

Як наголосила Наталія Федорович, такий підхід має слугувати прикладом для інших. А ще, на переконання Мінсоцполітики, необхідно стимулювати розвиток пришкільних таборів та таборів, які відкриваються громадськими організаціями. Це сприятиме виконанню поставленого завдання – забезпечити відпочинком та оздоровленням якомога більшу кількість маленьких українців.

 

версія для друку