українська російська англійська
Розпочато обговорення Програми розвитку фондового ринку з інвестиційною спільнотою
01.10.2014 | 11:04
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку відкрила серію круглих столів, присвячених публічному обговоренню Програми розвитку фондового ринку на 2015 – 2017 роки «Європейський вибір: нові можливості для розвитку та зростання». Перша зустріч з учасниками ринку відбулася 30 вересня 2014 року, її темою стало питання забезпечення надійного та ефективного функціонування ринкової інфраструктури.

Захід зібрав авторитетних представників ринку цінних паперів, керівників саморегулюючих організацій, ключових фондових бірж, інвестиційних компаній, депозитаріїв, торговців, експертів, журналістів із метою визначення основних напрямів вдосконалення стратегічного документа, окреслення векторів щодо доповнення Програми для формування її фінальної версії.

Відкриваючи діалог з учасниками ринку, Дмитро Тевелєв, Голова НКЦПФР, зазначив: «Такий формат підготовки Програми розвитку ринку відповідає нашому основному принципу – тісній взаємодії з ринковою спільнотою, що передбачає врахування її думок і коментарів у процесі роботи. Ключовою ідеєю нашої Програми є приведення норм і правил роботи на вітчизняному ринку цінних паперів до європейських стандартів. І наша мета наразі – визначити не лише наріжні камені, проблеми, але й шляхи їх вирішення. Я переконаний, що нинішній час не лише ставить перед нами виклики, а й пропонує нові можливості».

У ході дискусії фахівці обговорили питання компонентів вітчизняної фондової інфраструктури, централізації біржового ринку, виходу українських емітентів та інвесторів на зарубіжні ринки капіталу, інтересу міжнародних інвесторів до вітчизняних інструментів, нових регуляторних вимог до учасників ринку, а також не оминули аспекти норм роботи акціонерних товариств, валютного регулювання та ін.

Підбиваючи підсумок бесіди, Олексій Тарасенко, член НКЦПФР, сказав: «Нинішня версія Програми – не догма, а предмет для дискусії. Саме тому, дякуючи обговоренню з колегами, ми зробили ще один крок до підготовки робочого варіанта документа, і наразі плануємо плідне та конструктивне доопрацювання в рамках робочих груп».

Нагадаємо, що найближчим часом планується проведення ще трьох круглих столів, на яких буде обговорено проект стратегічного документа, спрямованого на розвиток ринку цінних паперів. Так, 3 жовтня відбудеться зустріч на тему стимулювання притоку інвестицій, 7 жовтня очікується обговорення питань корпоративної реформи та розвитку нових інструментів, а 9 жовтня Комісія та учасники ринку кристалізують своє бачення єдиної державної політики щодо покращення інвестиційного клімату.

 

 

версія для друку