українська російська англійська
Уряд затвердив Порядок компенсації витрат населення з придбання твердопаливних та електричних котлів
01.10.2014 | 17:29
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

«Ми прийняли рішення 50 млн. грн. спрямувати на допомогу населенню – на відшкодування частини тіла кредиту на закупівлю населенням електричних або твердопаливних котлів», - повідомив Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук під час брифінгу в Будинку Уряду 1 жовтня за підсумками засідання Кабінету Міністрів України.

За його словами, вказані кошти передбачені на поточний рік для тих громадян, які «вимушені іти до банку і розтягувати свій платіж на кілька років». Цьогоріч за даною програмою допомогу можуть отримати близько 34 тис. домогосподарств.

Сергій Савчук наголосив, що механізм компенсації буде дуже простим і прозорим. За його словами, Держенергоефективності буде щомісячно перераховувати Ощадбанку кошти для відшкодовування позичальнику до 20% тіла кредиту, але не більше 5 тис. грн.

«Пересічний громадянин, якому не вистачає коштів на новий твердопаливний або електричний котел, іде в магазин, отримує рахунок-фактуру і приносить у представництво Ощадбанку. Банк перевіряє платоспроможність позичальника. Якщо не виникає заперечень, сторони укладають кредитну угоду. Банк перераховує кошти у магазин відповідно до рахунку-фактури, а громадянин повинен надати банку чек про придбання товару. Раз на місяць банк формує реєстр виданих кредитів і подає його до Держенергоефективності. Агентство, у свою чергу, щомісячно перераховує банку кошти для відшкодовування позичальнику до 20% тіла кредиту», - пояснив Сергій Савчук.

Він повідомив, що реалізація даної програми дозволить заощадити близько 200 млн. кубометрів газу. 

Водночас Сергій Савчук зазначив, що у наступному році буде розроблено більше програм з  енергозбереження.

 

версія для друку