українська російська англійська
Маршрутки та комунальний транспорт столиці обладнають системою GPS-моніторингу
02.10.2014 | 16:26
Київська МДА

Упродовж найближчих шести місяців міська влада планує встановити на маршрутки та комунальний транспорт столиці систему супутникового контролю – GPS-моніторингу. Мета проекту – зробити роботу комунального транспорту та маршруток контрольованою, ефективною та зрозумілою для киян. Про це повідомив начальник комунальної служби перевезень Києва Сергій Савтир.

«За дорученням міського голови Віталія Кличка комунальна служба перевезень розробляє єдину автоматичну систему диспетчерського управління пасажирським і комунальним транспортом міста. До кінця 2014 року буде проведено інвестиційний конкурс, де оберуть компанію, яка надасть відповідне обладнання. Встановити супутниковий моніторинг плануємо за перший квартал 2015 року», – пояснив він.

Моніторинг встановлять на комунальний транспорт, що відповідає за чистоту, безпеку та комфорт міста: снігоприбиральні та прибиральні автомобілі, перевізники побутових відходів, інші автомобілі спеціального призначення.

«На маршрутках також зобов’яжуть встановити систему GPS-моніторингу, що дасть подвійну користь. По-перше, пасажири зможуть відстежувати он-лайн рух міського транспорту. По-друге, з’явиться можливість контролювати, наскільки якісно перевізники надають послуги киянам», – зазначив Сергій Савтир.

Начальник комунальної служби перевезень наголосив, що встановлення системи GPS-моніторингу дасть змогу уникнути розкрадань, нецільового й неефективного використання комунального транспорту міста, а також змусить перевізників дотримуватися правил і надавати якісні послуги.

«Ми отримуємо численні скарги мешканців і гостей столиці на недостатню кількість транспорту, його несанкціоноване накопичення в місцях громадського користування, порушення правил дорожнього руху. Накопичено скарги минулих років на незадовільне прибирання вулиць комунальною спецтехнікою. Усе це вимагає негайного запровадження новітніх систем, які дозволять прозоро здійснювати контроль та унеможливити вплив людського чиннику», – зазначив він.

версія для друку