українська російська англійська
"Разом ми маємо всі можливості для вирішення економічних, політичних і енергетичних питань", - А. Яценюк на зустрічі з главами урядів Румунії та Молдови
02.10.2014 | 18:56
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

«Ми глибоко занепокоєні підривом енергетичної безпеки Європи, ЄС і України з боку російської компанії «Газпром». Разом у нашій спільній єдності ми маємо всі можливості для вирішення економічних, політичних і енергетичних питань», - сказав Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час зустрічі з Прем’єр-міністром Республіки Молдова Юрієм Лянке і Прем’єр-міністром Румунії Віктором Понтою.

Арсеній Яценюк повідомив, що сьогодні українська делегація відбула до Брюсселя для проведення перемовин на рівні України і Європейського Союзу щодо газового питання, де також очікувалася участь російської сторони.

Глава Уряду України підкреслив, що є два варіанти тимчасового врегулювання газової проблеми, «яка виникла з вини Російської Федерації».

Перший варіант, за його словами, – тимчасове рішення Стокгольмського арбітражного суду: «Україна звернулася до Стокгольмського арбітражного суду з основним та додатковим позовом. Відповідно до додаткового позову Стокгольмський арбітраж може винести тимчасове рішення у справі між «Нафтогазом» та «Газпромом».

«Другий варіант – це підписання тимчасової угоди до моменту остаточного вирішення арбітражним судом на підставі спільної позиції України і Європейського Союзу», – повідомив Глава Уряду.

 

версія для друку