українська російська англійська
Інна Совсун: Державне замовлення залежатиме від вибору студентів
03.10.2014 | 10:37
Прес-служба Міністерства освіти і науки

2 жовтня 2014 року в редакції газети «Комсомольская правда в Украине» за участю Першого заступника Міністра освіти і науки Інни Совсун, директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука, представників вищих навчальних закладів відбувся круглий стіл на тему «Вступна кампанія 2014».

Під час обговорення системи розподілу державного замовлення перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун повідомила, що у 2016 році передбачається, що міністерства, які є замовниками, розподілятимуть до 80% державного замовлення, а решта – 20%, додаватиметься тим, де навчатимуться найбільш підготовлені абітурієнти.

За словами Інни Совсун, у процесі реалізації такої системи розподілу держаного замовлення необхідно вирішити концептуальне питання, яким чином стимулювати процес вибору кращим абітурієнтом кращого вищого навчального закладу. «В Законі «Про вищу освіту» закладено, що сильний абітурієнт сам обере сильний університет, але всі усвідомлюють, що зараз існує попит на не якісну освіту, і сильніші абітурієнти підуть по найменшому шляху спротиву, де простіше й легше отримати диплом», - зазначила Перший заступник Міністра освіти і науки.

На думку Інни Совсун, абітурієнти часто не мають об’єктивної інформації про якість підготовки вищих навчальних закладів. Зокрема, більшість з них обирає ВНЗ за брендом: через імідж, який створено у пресі, або за словами знайомих. Як зазначила Перший заступник Міністра, суспільство повинно працювати над шляхами мотивації абітурієнтів більш прискіпливо ставитися до інформації щодо університету, який вони обирають.

Перший заступник Міністра освіти і науки нагадала, що за два роки, що залишилися до впровадження нової системи розподілу державного замовлення, університетам необхідно вирішити питання, як привабити найбільш підготовлених абітурієнтів. «Університети повинні змінити тактику. Замість того, щоб заробляти гроші за рахунок кількості студентів, треба навчитися заробляти за рахунок наукових досліджень», - підкреслила Інна Совсун.

Перший заступник Міністра також повідомила, що особливість вступної кампанії 2014 року полягає у тому, що спостерігається тенденція зменшення попиту на юридичні та економічні напрями підготовки та збільшення на ІТ- спеціальності.

У свою чергу директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук розповів про нововведення, які очікують на абітурієнтів наступних років.

За його словами, прийом до всіх ВНЗ з 2015 року буде здійснюватися лише за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. «ЗНО лишається важливим чинником вступної кампанії», - наголосив Ігор Лікарчук.

Як зазначив директор Українського центру оцінювання якості освіти, у 2016 році абітурієнт, подаючи заяву для участі у ЗНО, буде одночасно формувати список університетів за рейтингом, куди він хоче вступати. Після складання зовнішнього незалежного оцінювання Український центр оцінювання якості освіти за допомогою комп’ютерних систем та, користуючись запропонованим абітурієнтом рейтингом, буде пропонувати абітурієнта вищим навчальним закладам.

 

версія для друку