українська російська англійська
Ігор Швайка зустрівся з аграріями Донеччини
03.10.2014 | 12:25
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

2 жовтня Міністр Ігор Швайка зустрівся з аграріями Донеччини та відповів на питання, які є нагальними для людей.

Серед головних проблем, що хвилюють виробників східного регіону - земельна реформа, питання розпаювання земель, ціни на зерно, соняшник, сертифікація насіння, з огляду на ліквідацію Державної інспекції сільського господарства та компенсація втрат внаслідок проведення бойових дій.

У ході активного спілкування Міністр зазначив, що започаткована попереднім Урядом «земельна реформа» має в підсумку конфліктні ситуації та відсутність ефективного власника:

«Розпаювання і безконтрольна роздача паїв, які не обробляються наразі їхніми власниками, призвели до того, що ми маємо 7 млн. приватних власників, які позбавляють нашу державу потужностей аграрної держави», - сказав Ігор Швайка.

Також на обговорення було винесено питання сертифікації насіння на сьогодні.

Однією з головних тем на сьогодні стала також цінова політика в аграрному секторі.

За словами Ігоря Швайки, на цей час треба шукати спільні механізми та пропозиції взаємодії: влади та аграріїв. Тому очільник Мінагрополітики наголосив на необхідності створення консолідованого представницького органу, який би будував авторитет, та робив свої пропозиції, забезпечуючи ефективний діалог.

Не обійшли аграрії Донеччини і проблеми, що виникли внаслідок ведення бойових дій в регіоні, зокрема, порушення логістики при закупівлі міндобрив та відвантаженні зерна, а також - компенсації втрат, викликаних проведенням антитерористичної операції:

«Ми розуміємо, що коли закладався бюджет на 2014 рік, та військова ситуація, яка розв'язана РФ, не передбачалась, відповідно, не передбачено і компенсації в бюджеті. Втім, ми шукатимемо механізми відшкодування після закладання бюджету на 2015 рік»,- сказав Ігор Швайка.

 

версія для друку