українська російська англійська
Заступник Міністра агрополітики зустрілася з представниками спільної оглядової Місії ЄС-ООН-Світового банку
03.10.2014 | 12:40
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Владислави Рутицької відбулася зустріч з представниками оглядової Місії Європейського Союзу, Організації Об’єднаних Націй та Світового Банку, під час якої обговорено можливість технічної допомоги та фінансової підтримки України для подолання кризи та її наслідків.

Зокрема, під час зустрічі обговорювались питання щодо політичної ситуації та питання безпеки на Донбасі, роботи аграріїв у зоні АТО.

У ході розмови Валерія Рутицька зазначила, що на виконання доручення Президента України та Прем’єр-міністра за підтримки департаментів агропромислового розвитку дев’ятнадцяти регіонів на початок жовтня у зону АТО направлено 1,65 тис. тонн продуктів харчування та 18 тонн гуманітарної допомоги.

Представники профільних департаментів Донецької та Луганської ОДА підрахували попередні збитки сільгоспвиробників у зоні проведення АТО. Так на Донеччині ця цифра становить 16613,9 тис. гривень. На території Луганщини незібрана площа ранніх зернових складає 20 тис. га, також не будуть зібрані пізні культури на площі близько 25 тис. га. 

Спільна оглядова місія представників ЄС-ООН-СБ триватиме в Україні до 3 жовтня. За її результатами комісія має підбити підсумки поточних потреб відновлення і визначити пріоритети для взаємодоповнень між програмами допомоги ООН-СБ-ЄС напередодні зустрічі з донорами в грудні 2014.

«Нагальними є питання можливості виконання поточних сільськогосподарських робот і допомоги вітчизняним виробникам і міжнародним компаніям, які працюють в цих областях. Ми зараз маємо визначити вектор нашої спільної роботи з європейськими колегами», - сказала Владислава Рутицька.

 

 

 

версія для друку