українська російська англійська
Мінагрополітики: Розвиток кооперативного руху на селі є одним із пріоритетних завдань аграрного сектору
03.10.2014 | 17:00
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

На думку фахівців Міністерства аграрної політики та продовольства України, одним із пріоритетних завдань аграрного сектору є відродження та розвиток кооперативного руху на селі.

У першому півріччі 2014 року у сільськогосподарські кооперативи було об’єднано 30 тис. осіб. Крім того, створено понад 2 тис. постійних робочих місць на селі, реалізовано 30,8 тис. тонн молока, 0,4 тис. тонн м’яса, 3,14 тис. тонн зерна, 2,8 тис. тонн плодоовочевої продукції. Від реалізації продукції було отримано 57731,1 тис. грн., сплачено податків та зборів на суму 8764,4 тис гривень.

Враховуючи успішний європейський досвід, спеціалісти Мінагрополітики вважають, що сьогодні створення та розвиток сільськогосподарських кооперативів є вирішенням проблем дрібних сільгоспвиробників, наразі ця категорія виробників потерпає від низки проблем. Зокрема, селяни не мають можливості самостійно забезпечити  своє виробництво матеріально-технічними засобами, їх доступ до ринків збуту перекрито безліччю посередників, а якість виробленої продукції складно контролювати.

Створення сільськогосподарських кооперативів допоможе вирішити проблеми, починаючи від виробництва і закінчуючи реалізацією продукції. Водночас, кооперація дає можливість саме дрібним сільгоспвиробникам уникнути впливу посередницьких комерційних структур, що диктують їм свої умови щодо цінової політики.

Окрім того, кооперування дрібних виробників сільськогосподарської продукції є найкращим рішенням задля зростання зайнятості та доходів селян, стимулювання розвитку сільських територій, та збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

В Україні вже створено законодавчо-нормативну базу для формування і функціонування кооперативних структур як форми продовження виробничої діяльності сільськогосподарських товаровиробників.

 

версія для друку