українська російська англійська
Місія Світового Банку, ООН та ЄС завершила тижневу роботу з вивчення оцінки потреб у відновленні Донбасу
03.10.2014 | 18:31
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

В Україні завершила свою роботу спільна місія Організації Об’єднаних Націй, Світового Банку та Європейського Союзу, яка, на запрошення Уряду України, протягом цього тижня провела роботу з вивчення оцінки потреб у відновленні Донбасу.

  Сьогодні на зустрічі в Мінрегіоні місія надала загальний огляд попередніх рекомендацій щодо обсягу та характеристики необхідної допомоги з відновлення Донбасу.

  Зокрема, місія пропонує поетапний підхід до надання допомоги. На першому етапі, згідно з рекомендаціями, необхідно зосередити роботу на швидкій оцінці короткострокових та середньострокових потреб і пріоритетів відновлення звільнених територій, з особливим акцентом на відновленні надання основних послуг, відновленні базових соціальних послуг та інфраструктури, створення  сприятливих умов для повернення населення і соціально-економічного відродження.

На другому етапі місія пропонує зосередити свою допомогу Уряду України на оцінці середньо- та довгострокових потреб відновлення та розвитку, визначенні пріоритетів щодо більш широкої національної стратегії розвитку і галузевих реформ. Терміни та обсяги цього етапу будуть визначені наприкінці першої фази.

Оцінка потреб у відновленні, розробка відповідних стратегій, планів та програм, має скеровуватися Урядом України, якому Організація Об’єднаних Націй, Світовий Банк та Європейський Союз надаватимуть  оперативну та скоординовану підтримку. Це визначено серед головних принципів, озвучених місією, на основі яких має базуватися робота над відновленням постраждалих територій в Україні.

Для координування дій та контролю за ходом відновлювальних стратегій, місія пропонує створити Координаційну раду на найвищому державному рівні, до якої також увійдуть Постійний координатор ООН, директор Світового банку в Україні та голова Представництва ЄС в Україні.

Також пропонується створити спільну комісію з технічних питань у складі представників Державного агентства з відновлення Донбасу та координаторів з відновлення з ООН, Світового банку та Європейського Союзу. Її функція - спостереження за всіма оцінками відновлювання, планування, а також організація діяльності різних тематичних та секторальних робочих груп, створених для втілення визначених заходів. Також спільна комісія має координувати відповідні урядові інституції та донорські структури.

Місія підтвердила свою готовність приступити до роботи у якнайшвидші терміни та представити конкретні заходи, які необхідно провести для відновлення Донбасу на донорській конференції, яка має пройти в Києві у листопаді.

Нагадаємо, 30 вересня Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман на зустрічі з представниками місії наголосив, що Уряд  не ставить своїм завданням відновлення пострадянської інфраструктури і що пріоритетом у питанні відбудови Донбасу є створення  умов для розвитку регіону, для нормального життя людей та їх соціальної адаптації.

 

Довідково

У відповідь на запит Уряду України надати підтримку щодо оцінки потреб у відновленні Донбасу, Організація Об’єднаних Націй, Світовий Банк та Європейський Союз відрядили спільну місію до України 29 вересня – 3 жовтня  2014 р. Мета місії – зрозуміти потреби та визначити, які необхідно докласти зусилля для відновлення регіону; обговорити з ключовими представниками Уряду та національних агентств обсяг, терміни та параметри можливої підтримки зі сторони Організації Об’єднаних Націй, Світового Банку та Європейського Союзу.

 

версія для друку