українська російська англійська
Денис Фудашкін: Сьогодні необхідно підтримати малий і середній бізнес і дати можливість застосовувати спрощену систему оподаткування
03.10.2014 | 19:52
Прес-служба Міністерства фінансів

3 жовтня заступник Міністра фінансів України Денис Фудашкін та Голова фіскальної служби України Ігор Білоус під час спільної прес-конференції роз’яснили журналістам, а також присутнім представникам бізнесу та громадськості про основні аспекти податкової реформи та її актуальність сьогодні.

Так, Денис Фудашкін, коментуючи ініціативи скорочення кількості податків з 22 до 9, пояснив, що частина з них скасовується, а частина - трансформується. Заступник Міністра фінансів зауважив: «13 податків трансформується у 5. В період розвитку податкової системи в деяких випадках включалися у податкове законодавство податки, які по своїй суті співпадають з іншими. Фактично йшло дроблення одного податку на декілька. А ми пропонуємо спростити, розширивши базу оподаткування одних податків і скасувавши інші, що суттєво спростить систему обліку і роботу бухгалтерських служб платників податків. Тому Урядом було запропоновано такі податки, які є подібними, а мають фактично лише різну назву, все ж таки уніфікувати, щоб спростити діючу податкову систему».

Денис Фудашкін також пояснив, що радикальні зміни пропонуються в податку на прибуток. Так, передбачається, що база оподаткування буде визначатися на основі фінансової звітності без практики подвійного обліку.

«Більше того, Урядом запропоновано, що 95% всіх платників податків визначають базу оподаткування виключно на підставі фінансової звітності. Для 5% компаній, які є досить великими, передбачено, що фінансовий результат, визначений на підставі фінансової звітності, буде скорегований на декілька податкових різниць», - зазначив заступник Міністра фінансів.

За його словами, 95% компаній – це, в першу чергу, середній бізнес. Денис Фудашкін прокоментував: «Ми не вважаємо, що там є суттєвий ризик маніпуляції тими різницями, які пропонується не враховувати для малого і середнього бізнесу, які вибрали модель при сплаті податку на прибуток. Але для великого бізнесу така різниця є. Вони будуть, і вони є в усіх країнах світу. Ми вели серйозні дискусії і зупинилися на трьох таких основних різницях: амортизація, резерви і фінансові операції».

Мова йде про те, що, якщо не буде застосовуватися різниця, амортизація буде визначатися у податковій політиці суб’єкта господарювання з метою отримання податкової вигоди, а не з метою визначення реального фінансового результату. Те ж саме стосується резервів і фінансових операцій,  зокрема, цінних паперів і особливостей з процентних доходів.

«Представники великого бізнесу дуже наполягали на тому, що таких преференцій для малого бізнесу не повинно бути. Детально проаналізувавши звітність різних суб’єктів, хочу відзначити, що насправді малі підприємства мають більші навантаження відносно виручки, ніж великі. А великі суб’єкти господарювання мають більше інструментів для моделювання своєї політики таким чином, щоб отримати найбільші податкові вигоди», - зазначив Денис Фудашкін.

Він звернув увагу на те, що середні ставки на суб’єктів спрощеної системи оподаткування в деяких випадках є навіть більші, ніж сплачують деякі великі підприємства. Тому Уряд вважає, що на сьогодні необхідно підтримати саме малий і середній бізнес і дати можливість застосовувати спрощену систему оподаткування, передбачивши в тому числі зменшення ставок.

У свою чергу Голова фіскальної служби України Ігор Білоус наголосив, що основною метою сьогодні є створення розумного балансу між обов’язком держави щодо фінансування суспільних потреб та комфортом платників податків.

«Створення більш комфортного, справедливого і стабільного податкового середовища цілком можливе завдяки комплексу заходів. І це не лише податкова реформа, а й реформа інших міністерств і відомств, кадрова реформа. Змінюючи лише податки, доходну частину, ми не зможемо змінити цілу країну. Ми зараз намагаємося зробити переший крок, який, я сподіваюся, колеги з інших міністерств побачать, відчують і зроблять свої кроки», - сказав Ігор Білоус.  

 

 

 

версія для друку