українська російська англійська
Тимчасову ціну і умови постачання російського газу може встановити суд, - Арсеній Яценюк
04.10.2014 | 11:40
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Українська сторона в рамках загальної процедури подала спеціальний позов до Стокгольмського арбітражного суду щодо постачання газу з РФ: «Якщо ми не дійдемо до домовленості в трьохсторонньому форматі, суд сам прийме рішення про тимчасові умови постачання газу», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у програмі «Шустер Live» на Першому національному телеканалі в п’ятницю, 3 жовтня.

Арсеній Яценюк зазначив: для того, аби пройти зиму, не вистачає 5 мільярдів кубічних метрів газу. За його словами, зараз є два варіанти вирішення цієї проблеми. «Ми проводимо переговори: Європейський Союз і Україна, як одне ціле, і Росія - з метою підписати тимчасову угоду до 31 березня на постачання природного газу», - окреслив він перший варіант.

Другий шлях, за його словами, отримання рішення через суд: «Ми подали спеціальний окремий позов в рамках загальної процедури. Суд протягом місяця, якщо ми не дійдемо до домовленості в трьохсторонньому форматі, сам прийме рішення про тимчасову ціну і тимчасові умови постачання газу. Тому що зараз це вже питання енергетичної безпеки Європи».

Арсеній Яценюк нагадав, що російська сторона запропонувала ціну газу для України в 500 доларів США за тисячу кубічних метрів: «Коли ми відмовилися, ми пішли по шляху підписання угоди і отримання європейської ціни. Ми не просимо про жодні знижки. Ми готові платити європейську ціну».

 

 

версія для друку