українська російська англійська
У столиці планують створити лікарні інтенсивної терапії
06.10.2014 | 10:57
КИЇВСЬКА МДА

Медична спільнота та громадськість Києва підтримали ініціативу створення лікарень інтенсивного лікування. Відповідний проект з реорганізації низки київських клінічних лікарень у лікарні інтенсивної терапії виніс на громадське обговорення Департамент охорони здоров’я.

Такі зміни, за переконанням фахівців, мають забезпечити надання екстреної медичної допомоги в найкоротші терміни, у повному обсязі і на високому професійному рівні.

Як повідомили у Департаменті охорони здоров’я, відповідно до статистичних даних, щороку стаціонарне лікування в столиці проходять близько 550 тис. хворих, понад 60% з яких госпіталізується саме в ургентному (екстреному) порядку. Беручи до уваги дані показники, функціонування лише однієї клініки інтенсивного лікування, а саме лікарні швидкої допомоги, є вкрай недостатнім.

«За експертними оцінками, що врахували специфічні умови мегаполісу, сьогодні столиці потрібні 5 дорослих і 2 дитячі лікарні, які забезпечуватимуть надання медичної допомоги в умовах цілодобового невідкладного чергування. Створити їх пропонується шляхом перепрофілювання Київських клінічних лікарень №№ 1, 6, 8, 12, лікарні швидкої медичної допомоги м. Києва та дитячих лікарень №№ 1, 2», – розповів директор Департаменту охорони здоров’я Михайло Риган.

Він додав, що запропонована реорганізація одразу відчутно підвищить рівень медичного обслуговування. Пацієнти почнуть отримувати якісніше лікування завдяки прискореній госпіталізації та акумуляції засобів для екстреної допомоги у визначених лікарнях.

«При створенні лікарень інтенсивної терапії ми зможемо впровадити принцип «не пацієнт до лікарів, а лікарі до пацієнта». У кожній такій клініці будуть працювати фахівці всіх медичних спеціальностей. Це дозволить швидко поставити діагноз і надати допомогу, не відправляючи пацієнта до спеціалізованих закладів», – зазначив Михайло Риган.

Також він зауважив, що саме такий підхід йому підказує власний багаторічний досвід практичного лікаря, який працював у багатьох клініках, у тому числі –закордонних.

Наприкінці громадських обговорень присутніми було прийнято рішення щодо створення робочої групи, до складу якої увійдуть медики, науковці, представники громадських організацій та пересічні кияни. Члени робочої групи розроблятимуть поетапні механізми та алгоритми впровадження реорганізації лікарень.

версія для друку